999 rezultate për

planet

E dashur NASA unë dua të ruaj planetin..”, fëmija 9-vjeçar aplikon për punë tek agjencia Jack Davis, 9 vjeçari nga New Jersey i SHBA ka kryer një aplikim pas një njoftimi për pune si “punonjës për ruajtjen e p
Imazhet shokuese të stuhisë sa madhësia e Tokës në Neptun (FOTO LAJM) Imazhet mahnitëse të një stuhie të zjarrtë pothuajse aq e madhe sa sipërfaqja e Tokës, kanë habitur astronomët teksa stu
Erdhi si Messi i ardhshëm, tani Barcelona e nxjerr në shitje Barcelona ka nxjerrë në shitje një prej talenteve më të mira të saj. Katalanasit tani i kanë vënë dhe një çmim. Bëhet
Spalleti gati të luajë "me zjarr" në merkato Tifozët dhe vetë Spalletti kanë të njëjtat preferenca, Angel Di Maria dhe Arturo Vidal. Di Maria dhe Vidal mund të q
Morata ndryshon planet e Realit për Mbappen Morata përfundimisht ka vendosur për të mos u larguar nga Reali i Madridit. Këtë e ka konfirmuar vetë spanjollit, i
Temperatura të ftohta dhe rrebeshe, kujdes me planet në fundjavë Nëse jeni lodhur nga temperaturat e nxehta të cilat kanë pushtuar vendin, kemi një lajm të mirë për ju. Këtë fundjav
Këto janë 15 personat më të rrezikshëm në planet Më poshtë ju sjellim listen prej 15 personave më të rrezikshëm në botë. 15: Paula Broadwell E dashura gjeneralit Pet
Rama takohet me kryeministrin turk: Ja planet që kemi Kreu i Qeverisë Edi Rama ndodhet në Stamboll, ku mori pjesë në kongresin e 22-të Botëror të Naftës (WPC), takimi më i ma
10 ushqimet më të shendetshme në planet Pavarësisht se ka një shumëllojshmëri ushqimesh të shëndetshme studiuesit kanë konsideruar disa prej tyre në krye të lis
Në këtë vend po ndodh kriza më e rëndë e urisë në planet Batool Ali është gjashtë vjeç, dhe kurrë nuk do ta mendonit një fëmijë normal në gjendje të tillë me sytë e mëdhenj dhe
NASA zbulon 10 planete të rinj si Toka NASA ka njoftuar zbulimin e 219 planetit të ri jashtë sistemit tonë diellor. Shifra përfshin 10 që janë "shkëmbore dh
Frikë në SHBA, aktivizohet vullkani që mund të shkatërrojë planetin (FOTO LAJM) Një tërmet prej 4.5 ballë ka rënë dje në parkun kombëtar të Yellowstone në Wyoming të SHBA-ve, përcjell Albeu.com. N
Panik në SHBA, "zgjohet" vullkani që mund të shkatërrojë planetin? (FOTO LAJM) Një tërmet prej 4.5 ballë ka rënë dje në parkun kombëtar të Yellowstone në Wyoming të SHBA-ve, përcjell Albeu.com. N
Albin Kurti tregon planet që ka për shqiptarët e Maqedonisë (VIDEO) Në një intervistë të dhënë për LajmTV, një ditë para zgjedhjeve të 12 qershorit, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosja Albi
Takimi me Idrizin, Meta zbardh planet LSI-PDIU Ilir Meta në një deklaratë për shtyp para mediave pas takimit kokë më kokë më kreun e PDIU Shpëtim Idrizi dhe kreut të L
Shkupi pushtohet nesër nga aeroplanët Me rastin e 10 qershorit, ditës së brigadës ajrore të Armatës së Republikës së Maqedonisë (ARM), nesër prej orës 10:40 d
SHBA-të, të shqetësuara nga planet bërthamore të Koresë së Veriut Në krye të një delegacioni të fuqishëm amerikan, Sekretari i Mbrojtjes, Jim Mattis, ndodhet në Singapor për të marrë pje
Këta janë 20 njerëzit me të pasur në planet (FOTO LAJM) "Bloomberg Billionaires Index" ka publikuar listën me 20 njerëzit më të pasur të planetit. Këta njerëz kontrollojnë n
Koreja e Veriut teston super-armën që rrëzon aeroplanët dhe raketat Mediat e Koresë së Veriut kanë publikuar se shteti i tyre ka testuar së fundmi armën e re që rrëzon aeroplanët dhe raket
NASA sjell të dhëna të reja për planetin misterioz, "Trappist-1h" Teleskopi i NASA-s, Kepler, ka konfirmuar detaje vendimtare për modelin orbital të shtatë ekso-planetëve të sapo zbuluar