999 rezultate për

planet

Luana Vjollca në prag të martesës me Krenarin, planet e çiftit një vit pasi dolën hapur Në superformë, përvçse moderatore, Luana Vjollca paralelisht po punon edhe për vazhdimin e karrierës në muzikë, nën mena
Tension në qiell, avionët e SHBA-së dhe Rusisë përplasen mbi Siri Ministria e Mbrojtjes së Rusisë akuzoi SHBA-në, se aeroplanët e saj luftarakë po pengojnë aeroplanët luftarakë rusë në o
Rusia akuza SHBA-ve: Aeroplanët F-22 po pengojnë sulmet tona kundër ISIS-it Ministria e Mbrojtjes së Rusisë akuzoi SHBA-të, se aeroplanët e saj luftarakë po pengojnë aeroplanët luftarakë rusë në o
Zbulohet një planet "binjak" me tokën, kjo është veçoria e tij Pas hulumtimeve të reja, shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se planeti 111 vite dritë larg është zyrtarisht "vers
Moti prish planet për fundjavë: Shi, ftohtë dhe dëborë në këto zona Shqipëria vijon të karakterizohet nga temperatura të ulta, ndërsa gjatë fundjavës priten shira dhe dëborë në zonat malor
Së shpejti dasmë/ Marin Mema tregon planet për të ardhmen Gazetari i njohur i Top Channel, Marin Mema ka zbuluar që dhe ai ka në plan të martohet së afërmi me njeriun e tij të ze
Gazetari i njohur i reportazheve tregon papritur planet për martesë Të gjithë e njohin për gazetarin që është gjithmonë në gjurmë të rrënjëve të shqiptarëve , por shumë pak dini për jetën
Perez-Zidane bëjnë planet e Realit, këta janë lojtarët që do të afrojnë Galaktikët Një portier dhe një sulmues, këto janë objektivat e Realit të Madridit për afatin kalimtar të janarit, kurse nuk përjash
Mediat spanjolle zbardhin planet e Perezit për merkaton Raportet e fundit nga Spanja tashmë e kanë zyrtarizuar marrëveshjen ndërmjet Real Madridit dhe Athletic Bilbaos për port
Si duket Toka nga Hapësira? NASA publikon pamjet mbresëlënëse (VIDEO) Astronauti i NASA-s, Randy Bresnik, ka postuar së fundmi një video të kapur jashtë Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor, e c
Zmbrapsje nga planet për transformim të FSK-së me ligj Zyrtarët e Kosovës janë zmbrapsur nga plani për transformimin e Forcës së Sigurisë të Kosovës në Forcë të Armatosur përm
20 vite në një minutë (VIDEO) Syri njerëzor e ka shumë të vështirë që të vërejë ndryshimet që pëson tokë për shkak të ndryshimeve klimaterike. NASA
Kukësi i pakënaqur, përjashton mesfushorin dhe dënon lojtarët me mbajtje rroge Mungesa e fitores në katër javë radhazi dhe humbja me Partizanin në shtëpi kanë sjellë një rrëmujë të madhe tek kuksianë
Çmenduria e radhës, kërpudha më kurative në planet Çaga është kërpudhë parazite që rritet në mështekën, në lëvore që ngjan si e djegur në formë brazdash. Me mijëra vjet pë
Kevin Trapp kërkon largimin nga PSG, me arsye Botërorin Aromë divorci mes Kevin Trapp dhe Paris Saint Germain. Portieri gjerman nuk është në planet e Emery këtë sezon teksa
Zbulohet “planeti-kandidat” më i mirë për jetë jashtë Tokës Shkencëtarët kanë zbuluar një eksoplanet - relativisht afër, në terminologjinë kozmike - që mund të jetë kandidati më i
10 ushqimet më të shendetshme në planet Pavarësisht se ka një shumëllojshmëri ushqimesh të shëndetshme studiuesit kanë konsideruar disa prej tyre në krye të lis
Aeroplanët luftarakë të SHBA-ve pajisen me armë laseri Aeroplanët e aviacionit amerikan do të pajisen së shpejti me laser që do të shkrepin topa të vegjël, shkruan “Live scien
"Jam nga planeti Mars dhe kam "rilindur" në tokë"! Fëmija gjeni që po shokon botën (FOTO LAJM) Një fëmijë gjeni nga Rusia pohon vazhdimisht se ai është nga planeti Mars dhe ishte "rilindur" në Tokë. Sipas The Sun
Pse aeroplanët nuk mund të fluturojnë mbi trekëndëshin e Bermudës? Imagjinata njerëzore ka tendencë mbingarkohet kur përballet me prova të qarta të forcave të natyrës, dhe pa shpjegime ko