999 rezultate për

pjestare

Me ndërmjetësim të OSBE dorëzohen 22 pjestarë të forcave të armatosura? 22 pjesëtarë të grupeve të armatosura me ndërmjetësim të OSBE u janë dorëzuar forcave policore maqedonase ndërsa 15 pje
Thaçi jep datën e implementimit të pjestarëve të UÇK-së Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi gjatë një vizite në Organizatën e Veteranëve të Luftës ka deklaruar se në qershor do
Pjestarët e Policisë së Kosovës do të kenë uniformë të re Ashtu si pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, më shumë se tetë mijë policë të Kosovës pritet të ndryshojnë unifor
Arrestohen 15 pjestarë të "Familja Adams" në Londër (FOTO LAJM) Operacioni i policisë britanike i koduar me emrin “Oktapodi” mbrëmjen e së mërkurës bastisën një seri pronash në përpjek
Nga sulmi në Bagdad u vranë 8 pjestarë të sugurisë Të paktën 8 pjesëtarë të forcave të sigurisë irakiane janë vrarë sot gjatë një sulmi në Irak. Zyrtarët e sigurisë th
Vazhdon maratona e "Branitellave" Sot në Kuvend do të zhvillojnë punimet e tyre Komisionet për bujqësi, pylltari dhe ekonomi të ujërave, dhe për punë dhe
Afganistan, rrëzohet helikopteri i NATO-s Katër ushtarë të NATO-s kanë humbur jetën pasi helikopteri me të cilin udhëtonin është rrëzuar në një krahinë jug-perënd
Pjestarët e MUP-it edhe në veri Qeveria e Serbisë ka një prezencë domethënëse policore në veriun e Kosovës, të udhëhequr nga një strukturë komanduese e
Pjestarët e MUP-it para gjykatësit Pas mbajtjes policore 48 orëshe , gjashtë pjestarë të MUP- it serb, të arrestuar dje në rajonin e Gjilanit, sot do të d
333 pjestarë të policisë para gjyqit 333 pjesëtarë të policisë së Kosovës, mes tyre edhe eprorë të lartë, do të dalin shumë shpejt para gjyqit, bën të ditur
Ahmeti riaktualizon statusit e ish-pjestareve te UCK-se Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sërish paralajmëron zgjidhjen e statusit të ish-pjestarëve të
Nis ne nentor 2006 gjykimi i Haradinajt e dy ish-pjestareve te tjere te UCK "Gjykimi i tre ish-pjesetareve te UCK-se, Ramush Haradinaj, ish-komandant per Zonen Operative te Dukagjinit, Idriz Bal
Rifillon sot ne Hage procesi gjyqesor ndaj 3 ish pjestareve te UCK, Limaj dhe te tjeret Pas nje pauze rreth 3 mujore, ne gjykaten nderkombetare te Hages, rifillon sot procesi gjyqesor ndaj tre ish-pjesetareve