999 rezultate për

pjestare

Këtë herë i kanë treguar, Haradinaj flet për operacionin që solli në atdhe pjestarët e ISIS Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin Pressing ka dhënë detaje rreth operacionit që Kosova realizoi në kthimin e 11
Rrëzimi i avionit në maqedoni u mori jetën 4 pjestarëve të një familje Kanë ndërruar jetë katër udhëtarët e aeroplanit CESNA i cili pasditen e sodit u rrëzua në pikën malore “Sollunska Gllav”
Njeri rëndë, aksidentohen 4 pjestarë të një familjeje në Korë Një aksident i rendë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Korçë-Maiq, pikërisht tek kryqëzimi i Drithasit ku nga përpl
Ende nuk dihet nëse pjestarët e ISIS do të pranohen në Kosovë Qeveria e Kosovës do të veprojë njësojë sikurse shtetet tjera të koalicionit global kundër grupit militant Shteti Islami
Ministri Trajanov: Pritet kthimi i shtetasëve maqedonas që janë pjestarë të ISIS Pritet riatdhesim i shtetasve të Maqedonisë të robëruar si luftëtarë në radhët e të ashtuquajturit Shteti Islamik (ISIS)
Haradinaj reagon pas ndalimit të dy pjestarëve të FSK-së nga Serbia Dy pjesëtarë serb të FSK’së, janë ndaluar sot në vendkalimin kufitar në Jarinjë. Për ndalimin e tyre, ka reaguar Kryemin
Katër "pjestarë" të forcave speciale greke rrëmbejne biznesmenin Katër persona të veshura me uniformat e forcave speciale greke EKAM kanë rrëmbyer gjatë mëngjesit të sotëm një biznesmen
Prej dy vitesh në çadër, 8 pjestarët e një familjeje në Librazhd presin dimrin në kushte ekstreme Familja e Qani Durmanit, nga fshati Stëblevë i Librazhdit, jeton prej dy vitesh në një çadër. Ata janë 8 persona, ndë
Daçiçi nuk ndalet, jep detaje nga burgu që do hynë pjestarët e UÇK-së Ivica Daçiç ka deklaruar se burgu në Scheveningen të Hagës është duke u bërë gati për të akuzuarit e parë të Gjykatës Sp
Zbulohen pseudonimet e pjestarëve mbretërorë në pallat Për publikun e gjerë ata njihen si Princ Harry dhe Meghan Markle por për ndihmësit mbretërorë dhe truprojat e tyre ata n
Arrestohen shtatë pjestarë të ISIS në Maqedoni, a janë shqiptarë? Ministri i Brendshëm i Maqedonisë tha se policia ka arrestuar sot shtatë persona që besohet se kanë luftuar në Siri dhe
Ne i njohim me emra seriozë, kush janë nofkat e pjestarëve e mbretërorë Anëtarët e familjes mbretërore në Britani janë shumë të diskutuar në mediat sociale. Fansat e tyre dinë thuajse gjithçka
Maskat dalin në Korçë, kjo është lëvizja e tyre Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22.30, në fshatin Porodinë ku katër persona të maskuar, kanë hyrë
Veseli reagon pas arrestimit të serbve që kërcënonin pjestarët e Ushtrisë së Kosovës Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka dënuar kërcënimet që po po dyshohen se po bëhen ndaj familjeve të pjesëtarëve të Fo
Presion nga Beogradi, brenda 6 muajve merret vendimi për pjestarët serbë të FSK-së Tetë pjesëtarë serbë kanë paraqitur të hënën kërkesën për dorëheqje nga FSK-ja. Lidhur me këtë çështje, kryeministri
Thaçi: Nuk ishin engjëj të gjithë pjestarët e UÇK-së Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë një intervistë për gazetën franceze “Le Figaro”, ku në fokus kanë qenë pyetjet për dial
EULEX: Jemi të gatshëm për arrestimin e mundshëm të pjestarëve të UÇK-së Misioni për ndërtimin e shtetit ligjor në Kosovë, EULEX, vazhdon punën me një mandat të ri në rolin konsultues. Për arri
Kjo është njësia që do të arrestojë ish-pjestarët e UÇK-së Misioni Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) do të ketë mision operacional në Kosovë, për çështje që lidhen
Disa pjestarë të Shoqërisë Civile i dërgojnë letër BE-së për vizat Shoqëria civile e Kosovës ka shkruar në letër të hapur për Komisionin Evropian, Parlamentin Evropian dhe Këshillin e Bas
FSK e shqetësuar për sulmet ndaj pjestarëve në Veri Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka reaguar ndaj sulmeve të pjesëtarëve të FSK-së të komunitetit serb në Veri.