999 rezultate për

pjesemarrjen

Clinton falenderon Nishanin për pjesëmarrjen në ‘Takimin Vjetor të Nismës Globale Klinton-2013′ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një letër falënderimi nga ish-Presidenti Bill Clinton për pjesëmarrjen n
Serbia anulon pjesëmarrjen në takimin për lëvizjen e lirë Takimi i parashikuar për sot në kuadër të bisedimeve të grupeve punuese në Bruksel për çështjet e lëvizjes së lirë nuk ë
"Doku-Fest", festivali i filmit në Prizren "Doku-Fest" ka krijuar një traditë mbi 12-vjeçare, me një reputacion gjithmonë e në rritje. Por, kete vit, sipas organiz
Zgjedhjet marrin kuptim me pjesëmarrjen e serbëve! Pjesëmarrja e serbëve të veriut në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit i jep kuptim të plotë atyre, ndaj serbët duhet që të m
KQZ jep të dhënat për pjesëmarrjen në votime Komisioni Qendor i Zgjedhjeve permes zedheneses paraqiti pak me parë informacionet e fundit në lidhje me ecurinë e proce
Serbia anulon pjesëmarrjen në Ohër, shkak Kosova Ministria e Mbrojtjes së Maqedonisë ka thënë se Serbia e bojkotoi dje konferencën "Bashkë për Paqen dhe Sigurinë Globale
Kosova turpëroi Maqedoninë Kosova ka detyruar presidentin e Maqedonisë ta anulojë Samitin e Ohrit, i paraparë të realizohej më 1 dhe 2 qershor në O
Serbia s'e kundërshton pjesëmarrjen e Hoxhaj në Samit Në bazë të aktit themelues të Procesit për Bashkëpinim në Evropën Juglindore (SEECP)Kosova nuk mund të paraqitet në taki
Përfundon takimi i parlamentarëve Në takimin e sotëm të krerëve të Parlamenteve të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore të Ohrit janë miratuar
KSHZ infromon mbi pjesëmarrjen në zgjedhje Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka njoftuar mbi daljen e votuesve në vendvotimet ku po rivotohet në komunat Qendër, Strugë
Balotelli: Milani do të sigurojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve Mario Balotelli beson se Milani do ta sigurojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Në një intervistë
Itali, Berluskoni dëshiron pjesëmarrje në qeveri Shefi i opozitës së qendrës së djathtë, Silvio Berlusconi ashpërsoi tonet duke kërkuar pjesëmarrjen e partisë së tij në
Imeri: Detyruam 65 mijë maqedonas të dëgjojnë shqip "Kemi detyruar mbi 60 mijë maqedonas të dëgjojnë shqip. Ky është akt patriotik". Kështu e komenton ngjarjen e pakëndshme
Një sinjal pozitiv në rajon dhe Europë Raportuesi për Serbinë në Parlamentin Europian, Jelko Kacin ka përshëndetur sot vendimin e qeverisë serbe për pjesëmarrj
Ahtisari në Kosovë me rastin e heqjes së mbikëqyrjes së pavarësisë Me rastin e heqjes së mbikëqyrjes së pavarësisë nga Grupi Ndërkombëtar Drejtues, më 10 shtator, Ministria e Punëve të Ja
Turqia s'lejon Izraelin në Samitin e NATO-s Turqia ka refuzuar pjesëmarrjen e Izraelit në samitin e NATO-s në muajin e ardhshëm, për shkak se shteti hebre nuk ka kë
Greqia e shqetësuar për pjesëmarrjen çamëve në qeverisje Ministria e Jashtme Greke shpreh shqetësimin saj në lidhje me pjesëmarrjen e partisë së çamëve në qeverisje. Në një pron
Usain Bolt konfirmon pjesëmarrjen në Golden Gala Do të jetë edhe Usain Bolt në eventin spektakolar Golden Gala më 31 Majin e ardhshëm në “Olimpico” të Romës. Eshtë vetë
Letra e plotë e F.K Prishtinës: Rruga e Kombit na lejon pjesëmarrjen Pak ditë më parë në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit mbërriti një letër nga F.K Prishtina e cila kërkonte që të
Ministria la pas shpine, incidentin e djeshëm Ministri Bajram Rexhepi u fishkëllua në një ligjëratë para studentëce. Mjeku me profesion u gjet në vështirësi, kur një