999 rezultate për

pirlo

Pirlo kujton finalen e Stambollit: Qava në fushë dhe në dhomat e zhveshjes Andrea Pirlo po numëron muajt e fundit në futbollin e luajtur, teksa mesfushori i njohur italian ka një karrierë brilant
Surpriza, Juventus rikthehen Pirlon Andrea Pirlo do të rikthehet te Juventusi. E përditshmja italiane “Tuttosport” shkruan sot se mesfushori italian do të r
“Ky lojtar italian do të shkëlqente në United” Mbrojtësi italian, Matteo Darmian ka përzgjedhur Andrea Pirlon si italianin që do të shkëlqente në Manchester United.
Pirlo tregon pengun më të madh në karrierën e tij Ka luajtur me skuadrat më të mëdha në itali, shumë trofe të rëndësishëm përfshirë këtu edhe Kupën e Botës me Italinë, po
Pirlo viziton Chelsea-n, a do t'i bashkohet italiani Bluve? Andrea Pirlo ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shfaqet së bashku me Fabregas. Kaq ka mjaftuar dhe fansat kanë
Asist si Pirlo, shënon si Ibra dhe feston si Ronaldo (VIDEO) Gjatë kësaj jave në futbollin e sallës në kampionatin kroat është shënuar një gol fantastik. Në këtë gol mund të gjesh e
Prapaskena/ Pirlo: Mund të isha transferuar te Reali Andrea Pirlo ka rrëfyer pengjet më të mëdha të karrierës së tij. Ish futbollisti i Interit,Milanit, Juventusit dhe Kombë
Pogba: Mourinho më kërkon që të luaj si Pirlo "Mourinho më jep instruksione dhe unë mundohem që t'i ndjek, por kam nevojë për kohë për t'u adaptuar me idetë e tij", k
Pirlo tregon sekretet: Ja pse qeshnim kur Pogba erdhi te Juvja Andrea Pirlo është shprehur se Juventusi ende është duke qeshur me Manchester United, për lejimin e Paul Pogba që të lar
Pirlo këshillon Balotellin: Mos e shkatërro talentin tënd Andrea Pirlo ka paralajmëruar sulmuesin e Liverpool, Mario Balotelli që duhet të zërë mend pasi vitet po mbarojnë për të
Tragjedi në familjen e futbollistit Pirlo Në familjen e futbollistit italian Andrea Pirlo ka ndodhur një tragjedi në ditët e fundit që është publikuar sot ne medi
Shfajësohet Conte: Ja pse nuk e mora Pirlon në "Euro 2016" Conte nuk mund ta mendonte kurrë që një ditë nuk do ta merrte me vete Pirlon në Europian pasi mori drejtimin e Kombëtare
Pirlo dhe Villa “fëlliqen” në Amerikë, humbasin 7-0 (VIDEO) Pirlo dhe David Villa në fushë dhe Lampard në stol kanë pësuar një humbje shokuese në MLS 0-7 ndaj Nju Jork Re Bullit.
Ky është goli fantastik i dyshes Pirlo-Villa (VIDEO) Një goditje këndi e ekzekutuar mjeshtërisht nga Andrea Pirlo, u shfrytëzua po aq mjeshtërisht nga David Villa, i cili sh
Pirlo: Ja si e pritën lojtarët largimin e Pogbas Andrea Pirlo ka deklaruar se lojtarët e Juventusit ende nuk e besojnë se Pogba u largua nga United. Juventus e mori l
Rrëfimi i Pirlos: Conte i dashuruar me "dy gra" Andrea Pirlo ka rrëfyer një Conte ndryshe në një intervistë për "The Mirror". Mesfushori italian ka folur për strategun
Pirlo: Ky është lojtari më kreativ në Evropë Andrea Pirlo ka thënë se Mesut Ozil është lojtari më kreativ në Evropë, pasi krijon raste të shumta për sulmuesit para t
Pirlo: Ne donim vetëm të luanin, tani të rinjtë mendojnë për fotografitë Futbolli ka ndryshuar me kalimin e viteve. Andrea Pirlo në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, ka kritikuar të ri
Nga Pirlo te Guly, kampionët që tradhtuan ... (FOTO LAJM) Hipoteza e huazimit të Ranochias te Milani përbën vetëm një ide në merkatyo. Gjithsesi në të kaluarën dy skuadrat e Mila
Pirlo: Me Juven vite të shkëlqyera, me Milanin të papërsëritshme Andrea Pirlo ka mbushur 35 vjeç, por motivimi për të qenë edhe një herë të fundit protagonist në Kampionatin Europian, ë