999 rezultate për

pirlo

Pirlos mund ti mbërrijë në skuadër ylli i Real Madridit Pas emërimit të Andrea Pirlos si trajner kanë filluar spekulimet për transferimin e Iscos te Juventusi. Corriere dell
Një nga më pak të paguarit në klub, kjo është paga e Andrea Pirlo-s Andrea Pirlo është emëruar ditët e fundit në krye të stolit të Juventusit. Ish-mesfushori, i cili luajti për bardhezinjt
Conte reagon pas emërimit të Pirlos si trajner i Juventusit Trajneri i Interit Antonio Conte pranon se duke parë Andrea Pirlo të bëhet trajneri i tij rival i Scudetto te Juventus p
Pirlo flet për herë të parë si trajner i Juventusit: Gati për këtë mundësi fantastike "I lumtur dhe krenar që mora kaq shumë nderim nga Juventusi. Gati për këtë mundësi fantastike!" Me këto pak fjalë të
Pirlo trajner i Juventusit, Paratici zbulon arsyen Vetëm disa orë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, drejtuesit e Juventusit ndërhynë për të shkarkuar Maurizio Sarrin d
Pirlo i zbulon kërkesën e parë Juventusit, dëshiron yllin e Serie A Andrea Pirlo i ka bërë të ditur drejtuesve të skuadrës që dëshiron ta ketë nën urdhrat e tij, Nicolo Zaniolon e Romës.
Buffon ende nuk e beson që Pirlo është trajner i Juventusit: Duhet të të quaj Mister? (FOTO LAJM) Nga shokë skuadre tashmë në marrëdhënie trajner dhe lojtar. Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon bëri shaka me mikun
ZYRTARE/ Andrea Pirlo trajneri i ri i Juventusit Juventusi pas shkarkimit të Maurizio Sarrit për shkak të eliminimit në Champions ka emëruar trajnerin e ri. Teksa pri
Pirlo trajner i Juventusit, "çahen" rrjetet sociale Andrea Pirlo është trajneri i ri i Juventusit. Lajmi për emërmin e ish-mesfushorit në krye të pankinës bardhezi ka qarku
Pirlo zëvendësuesi i Maurizio Sarrit? Andrea Pirlo mund të emërohet në postin e trajnerit të Juventus. Pak orë pasi Maurizio Sarri është shkarkuar nga post
ZYRTARE/ Pirlo do të drejtojë Juventus U23 Andrea Pirlo ka nisur një aventurë të re. Ikona italiane e futbollit, Andrea Pirto, është gati për një aventurë të re
Drejt zyrtarizimit, Pirlo rikthehet te Juventusi Andrea Pirlo është pranë rikthimit në Juventus. "Goal Italia" raporton se ish mesfushori sot do të nënshkruajë kontra
Pirlo trajner te Juventus U23? Andrea Pirlo ka pranuar të marrë përgjegjësinë e skuadrës së Juventusit U-23, me qëllim që ndoshta të bëhet një ditë tra
Pirlo nis karrierën si trajner, ky është ekipi që do të drejtojë Andrea Pirlo do të kthehet te Juventus si trajneri i ekipit të tyre U23 në Serie C, sipas Sky Sport Italia, duke zëvendë
Alla Pirlo, shikoni çfarë supergoli ka shënuar mesfushori i Mallorca (VIDEO) Një supergol është shënuar në ndeshjen e mbijetesës mes Mallroca dhe Leganes, shkruan Albeu.com. Vendasit kanë kalua
"Doja ta lija futbollin", Pirlo tregon zhgënjimin pas finales së vitit 2005 ndaj Liverpool Rossonerët ishin në epërsi prej tre golash në pjesën e parë në ndeshjen që u zhvillua në Stamboll, mirëpo në gjysmën e d
"Qeveria po tallet me futbollin", Tare: Juventusi më ka shërbyer si shembull! Krenari të luaja me Pirlon, Baxhon dhe Guardiolën Igli Tare është drejtuesi tipik, ndoshta më i zoti mes “ndërtuesve të skuadrave”. Ai di se si të ngrejë në këmbë pjesë-p
"Tonali është më i kompletuar se Pirlo", e konfirmon vetë legjenda Ish-mesfushori legjendar italian, Andrea Pirlo, komentoi deklaratat e tifozëve se Sandro Tonali është i ngjashëm me të,
"Pirlo është një b*astard", deklarata e çuditshme e Cannavaros Legjenda e futbollit italian, Fabio Cannavaro, e ka quajtur me shaka ish-bashkëlojtarin e tij, Andrea Pirlon, një "b*sta
Pogba për kohën te Juventus: Kam mësuar shumë nga ky futbollist Paul Pogba ka zbuluar se Andrea Pirlo ka qenë një lojtar të cilin e ka admiruar, dhe është përpjekur të mësojë nga ai.