999 rezultate për

pikturat

Rama krenohet me pikturat e tij, ia tregon edhe shefit të NATO-s Kryeministri Rama nuk i ka rezistuar dot dëshirës për t’i treguar pikturat e tij sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s. K
Opozita heq mbulojat mbi pikturat me motive kombëtare në Kuvendin e Kosovës (FOTO LAJM) Dy piktura që gjendeshin të mbuluara në hollin e Kuvendit, me motive kombëtare, janë zbuluar nga deputetë të tri partive
Djali i Berishës sulmon Ramën: Merret me pikturat kur shqiptarët kërkojnë azil Djali i ish-kryeministrit Berisha, ka hedhur akuza kundrejt kryeministrit Rama se po bën shfaqje ndërkohë që shqiptarët
Pikturat e Ramës në një ekspozitë në Paris (FOTO LAJM) Kryeministri Rama nuk heq dorë nga pasioni i tij për pikturën. Mbrëmjen e sotme, ai do të ekspozojë disa nga pikturat e
Ja pikturat që ngacmojnë mëndjen njerëzore (FOTO LAJM) Veprat e tij i ngjasojnë atyre reale, ndërsa është shumë e vështirë ku sapo i hedh një sy të duken sikur janë objekte ko
Artiste si e ëma, vajza e Enedës me talent në pikturë Eneda Tarifa ka postuar në Instagram një foto me vajzën e saj, ndërsa mjaft entuziaste ka ndarë me miqtë emocionet se A
3-vjeçarja autike, gjeni në pikturë (FOTO-LAJM) Iris Halmshaw eshte nje femije autik, vetem 3 vjec, por e famshme per talentin e saj ne pikture. Pikturat e saj po shite
Korçë, nis verifikimi i autorësisë për 1 mijë pikturat e Xegës Policia e Korçës vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes së vjedhjeve të pikturave në Galerinë e Arteve në Korçë
Në shtëpinë e ish-përgjegjësit të Galerisë së Arteve gjenden 1 mijë piktura Pas skandalit të vjedhjes së 61 veprave të artit, 27 prej të cilave të piktorit Vangjush Mio, në qytetin e Korcës, polic
Klimt, sekreti i joshjes së tij Ky vit shënon 150-vjetorin e lindjes së Gustav Klimt. Vepra më e famshme e piktorit austriak, “Puthja” është një ndër më
Vidhen pikturat e Picassos dhe Mondrian ATHINË (Reuters) - Dy piktura, njëra nga mjeshtri i artit Pablo Picasso dhe një tjetër nga piktori i njohur holandez Pi
Mjeshtëri i iluzioneve optike Piktori ukrainas Oleg Shuplyak është mjeshtër i iluzioneve optike të cilat i pikturon në teknikën ule në pëlhurë. Shpesh
Artistja pikturon direkt në modelin njerëzor! Zakonisht kur një model pozon për një artist, pritet që ata të qëndrojnë pa lëvizur. Por ky model e ka të vështirë për t
Topalli: Kuvendi fond të veçantë për pikturat Kuvendi i Shqipërisë duhet të miratojë një fond të veçantë për të gjetur dhe për të bërë të tij veprat më të bukura të p
10 pikturat e shitura me çmimin më të lartë Qindra mijëra – madje edhe miliona – dollarë shpenzohen çdo vit nga përkrahës të artit, të etshëm për të poseduar piktur
Një bojaxhi dhe miliarderi Pacolli, duel për pikturat e Ibrahim Kodrës Piktori, në moshë të thyer dhe pak a shumë shëndetlig, vendosi ta trajtojë bojaxhiun, ndon