999 rezultate për

pikturat

Dështon arti i Ramës? Veprat e tij shiten shumë më lirë Kreu i qeverisë Edi Rama ka hapur shumë ekspozita me pikturat e tij, kryesisht në Gjermani, apo vende të ndryshme të Eur
Rama ia sheh "hajrin" izolimit: Tregon pikturat e reja, ku një kushton deri në 30 000 euro (FOTO LAJM) Si pjesa më e madhe e njerëzve, edhe kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta shfrytëzojë karantinimin për të punuar mbi pro
Ish-bashkëshortja mban akoma pikturat e Ramës në shtëpi, flet për herë të parë për Lindën (FOTO LAJM) Gjithomë larg syve të publikut, ish-bashkëshortja e kryeminstrit është rrëfyer për herë të parë publikisht për jetën e s
Pikturat e majmunëve, Seria A akuzohet përsëri për racizëm Iniciativa e fundit e Serisë A për ta luftuar racizmin nga futbolli italian është pritur me kritika të shumta, si nga or
Serie A shton polemikat me fushatën kundër racizmit Serie A ka goditur përsëri. Pas problemeve të mëdha me racizmin në Itali dhe sidomos në futboll, lega ka zbuluar fushatë
Këto janë pikturat më të famshme në botë (FOTO LAJM) Në fotogalerinë e mësipërme ju njohim me pikturat më të famshme ndër vitë në botë.
Dalin pikturat që ilustruan tërmetin e tmerrshëm të vitit 1851 në Vlorë (FOTO LAJM) Tërmeti i 1851 në Vlorë, që ka shënuar edhe më të tmerrshmin në Shqipëri ka dalë përmes pikturave, që janë publikuar në
Zbuloni sekretet që fshihen pas pikturave më të famshme në botë (FOTO LAJM) Arti nuk është vetëm një burim frymëzimi, por gjithashtu një mister i madh. Artistët shpesh shtojnë detaje të vogla të ç
10 pikturat më të shtrenjta në botë (FOTO LAJM) Arti i pikturës është një nga artet më të vlerësuara. Shumë ndjenja fshihen pas telajos dhe ngjyrave. E si e të pas
Pikturat më të bukura të njerzve të sportit në rrugët e qyteteve (FOTO LAJM) Në rrugët e qyteteve tashmë është bërë traditë të pikturohen idhujt e tyrë sidomos njërëz që vijnë nga bota e sportit, s
Gazeta serbe lëvdon Edi Ramën për pikturat, Vuçiçin e quan të pafat E kam parë Edi Ramën në Beograd në vitin 2014, që asokohe e kisha për detyrë ta përcillja, në një konferencë me rastin e
Gazetarët e huaj komentojnë pikturat e Edi Ramës: Sikur t’i kishte bërë një i droguar! Atë që në Shqipëri e dinë të gjithë, por që nuk ka guxuar ta thotë asnjë kritik arti apo gazetar kulture e gjen në një n
Nga "fundi i botës" tek masonët, simbolet e fshehura në pikturat më të famshme (FOTO LAJM) Arti nuk është vetëm një burim frymëzimi, por gjithashtu një mister i madh. Artistët shpesh shtojnë detaje të vogla
Rama me zor mbyll muajin, bëri 33 mijë euro nga pikturat Është zbuluar deklarimi i pasurisë së kryeministrit Edi Rama ku për vitin 2016 mësohet se ka deklaruar 1.2 milion lekë t
Aktivistja e majtë përplaset me Ramën: Po përdor pikturat për politikë (VIDEO) Kryeministri Rama gjendet në Nju Jork ku ka hapur një ekspozitë më pikturat e tij për artëdashësit dhe përkrahësit e ti
NDODH NË TIRANË/ I beson shokut pikturat, por ai ia shet në pazar T’i dorëzosh shokut që të të ruaje disa piktura dhe më pas të konstatosh se ai t’i ka nxjerrë për t’i shitur në pazar. D
Pikturat e vjedhura të Van Gogh në duart e mafias italiane Dy piktura të Van Gogh të vjedhura nga një muze në Amsterdam më 7 dhjetor 2002, janë rikuperuar nga policia italiane pas
Piktura sa thonjtë e gishtave (FOTO LAJM) Artistët e miniaturave Lorraine Loots, Ross Symons dhe Danielle Clough kanë mahnitur ndjekësit e tyre në Instagram me pi
"Kaubojsi" tallet me deputetët: Unë pikturoj kur ata shahen (FOTO LAJM) Deputeti "kaubojs" ka filluar që të hedhë thumba ndaj kryeministrit Rama dhe jo vetem, me theks të veçantë tek pikturat.
Duma: Rama shkel ligjin, nuk deklaron në dogana pikturat e tij Në daljen publike të radhës, Grida Duma ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama, se nuk paguan asnjë detyrim doganor për