999 rezultate për

pikeve

Chelsea-United, "Djajtë" me tren për në Londër (FOTO LAJM) Futbollistët e Manchester United dukeshin në humor shumë të mirë teksa merrnin dje trenin në Londër atje ku sot në ora 1
Juve-Sampi, gjashtë gola juventinë (VIDEO) Juventusi ka mposhtur me rezultat 4-2 skuadrën e Sampdorias, duke shënuar fitoren e 12-të radhazi në Serie A. Juventu
Dzeko dhe Negredo rikthejnë City-n në krye (VIDEO) Manchester City rikthehet në krye të Premier Leagues. Nënkampionët e Anglisë fituan 0-2 në "St. James Park" përballë New
Arsenal, kampion dimri (VIDEO) Arsenali është kampioni i dimrit në Premier League. Skuadra e Arsene Wenger fitoi minimalisht 0-1 në "St. James Park" pë
Fiorentina "tris" ndaj Bolognas, Lazio i "falet" Kloses (VIDEO) Fiorentina e ka patur tepër të lehtë të mposhtë Bolognan në ndeshjen e javës së 16 të Serie A. "Violat" e Vincenzo Monte
Manchester United "tris" ndaj Aston Villas (VIDEO) Manchester United rikthehet te fitorja në Premier League. Në sfidën e "Villa Park" përballë Aston Villas, e vlefshme për
F1, gara e fundit do të vlejë dyfishin e pikëve Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) ka miratuar me unanimitet të plotë disa ndryshime në rregulloren sportive
Lazio i Canës në krizë, e mund edhe Torino (VIDEO) Sapo janë mbyllur edhe pesë ndeshjet e javës së 15 të Serie A. Bie në sy humbja e rradhës për Lazion e Lorik Canës në tr
Kombëtarja "ngel në klasë", sërish në vazon e pestë Nuk është ende zyrtare, pasi renditja nuk është konfirmuar nga UEFA, por referuar portaliit "footballrankings.info", i s
Juve merr kreun, humbet Fiorentina (VIDEO) Juventus e sheh veten në krye të Serie A, të paktën për 24 orë. Skuadra e Antonio Contes ka mposhtur 0-2 Livornon në nde
Cassano shokon Napolin (VIDEO) Napoli është ndalur sërisht këtë herë është surprizuar nga Parma e cila e mposhti në shtëpi me rezultatin 0-1. Goli u
Reali “manita”, Ronaldo vetëm 1 gol (VIDEO) Reali i Madridit ka shkatëruar Almerian me rezultatin 0-5. Golat u shënuan nga Ronlado (3’), Benzema (62’), Bale (72’) I
Barça "poker" Granadas pa Messin (VIDEO) Barcelona nuk di të ndalet as pas javës së 14 të La Ligas. Edhe pse jo me yllin e tyre Lionel Messi në fushë dhe përball
Rossi 2-1 Sampdoria (VIDEO) Fiorentina ka mposhtur Sampdorian me rezultatin 2-1, të dy golat u shënuan nga Rossi (10’ penallti, 17’). Me këtë fit
Real Madrid 5, CR7 3 (VIDEO) Të pamëshirshëm! Vetëm kështu mund të quhet ky Real Madrid. Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti ka fituar edhe në nde
Tërmet 7-ballësh i City-t, Januzaj fiton derbin me Kasamin (VIDEO) Java e 10 e Premier League-s ka qënë e frytshme për dy klubet nga Manchesteri. City i Manuel Pellegrinit ka fituar në sh
Dallavere me doktoratura Disa kandidatë të cilët kanë zhvilluar konkursin për studimet e doktoraturës 2013-14 në Universitetin “Hasan Prishtina”
Ngec përsëri Milan, këtë rradhë me Lacion (VIDEO) Milan dhe Lacio janë ndarë në barazim 1-1 në “San Siro” në javën e 10 të Seris A. Kaka (55’) ka shënuar goli e tij të pa
Romë rekordesh, Juve harron Realin, Parma fundos Milanin (VIDEO) Roma vazhdon të habisë të gjithë të apasionuarit e futbollit. Skuadra e Rudi Garcias nuk di të ndalet as pas javës së në
City përmbys CSKA-në në Moskë (VIDEO) Manchester City ka arritur të marrë një fitore mjaft të rëndësishme 2-1 në Rusi, përballë CSKA së Moskës, në një ndeshje