999 rezultate për

pikeve

Roma mposht Napolin dhe ruan vendin e dytë (VIDEO) Java e 29 e Serie A ka startuar me fitoren e Romës. Djemtë e Rudi Garcias mposhtin 1-0 Napolin falë golit të Miralem Pja
Roma-Napoli, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas ndeshjeve të ekipeve Kombëtare ja ku nisin edhe kampionatet elitare të Europës. Serie A e nis me mënyrën më të bukur
Këshillat që ju duhen për qërpikë të gjatë (FOTO LAJM) Qërpikët e gjatë dhe voluminoz janë ëndrra e gjithsecilit, për këtë është e rëndësishme që ju të kujdeseni për të pasur
Carlos Tevez merr për dore Juventusin (VIDEO) Juventus nuk di të ndalet. Pas kualifikimit për në çerekfinalet e Champions League bardhezinjtë vijojnë serinë e fitorev
Tripletë e Wolfsburg, Freiburg në tapet (VIDEO) Nuk ndalet më Wolfsbuirg, që pas fitores me Interin në Europa League, ka mundur 3-0 Freiburgun në javën e 25 të Bundesli
Kukësi shkatërron Teutën, Partizani përmbys Flamurtarin Kukësi shkatërron Teutën në "Ymer Zeqiri" dhe ruan vendin e parë në rënditjen e Superligës edhe pas javës së 25. Verilin
Granit Xhaka fiton derbin me Alban Mehan (VIDEO) Granit Xhaka fiton derbin me Alban Mehan. Borussia Munchengladbah ka fituar ndeshjen e javës së 23 përballë Paderborn me
Liverpool mposht City-n dhe i bën "nder" Chelsea-t (VIDEO) Liverpool del triumfues në supersfidën e javës së 27 në Premier League përballë kampionëve në fuqi të Manchester City-t.
Wayne Rooney nderon Manchester United-in (VIDEO) Fitore e vështirë për Manchester United në javën e 27 të Premier League-s. Skuadra e Louis Van Gaal ka fituar minimalish
Borussia i shënon Schalkes 3 gola në 8 minuta (VIDEO) Borussia Dortmund triumfon në derbin e Vestfalisë. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti 2-0 Schalke 04 dhe të tre golat u shën
Bayerni luan tenis me Paderbornin e Mehës (VIDEO) Bayern Munchen vazhdon rrugëtimin drejt titullit të rradhës kampion në Bundesligë. Kampionët në fuqi të Gjermanisë kanë
Kukësi "fundos" Partizanin, fiton edhe Tirana (VIDEO) Tirana dhe Kukësi ruajnë kreun e rënditjes edhe pas javës së 22 të Superiores. Kryeqytetasit mundën në Fushë Krujë Elbas
Fiorentina 3-2 Atalanta, spektakël në "Artemio Francchi" (VIDEO) Ndeshje spektakolare ajo mes Fiorentinës dhe Atalantas. Sfida e mesditës në Serie A dhuroi plot 5 gola, por me vendasit
Atletico e bën Realin të flasë me vete (VIDEO) Atletico Madrid rikthen me këmbë në tokë Real Madridin. Derbi i kryeqytetit spanjoll ka folur vetëm për "Los Colchoneros
Londra është e "Gjelave", Tottenham përmbys Arsenalin (VIDEO) Është mbyllur me fitoren e vendasve derbi i Londrës mes Tottenham dhe Arsenal. Ndeshja hapëse e javës së 24 të Premier L
Pejiç 3-0 Elbasani, Skënderbeu "ngec" me Laçin Pas fitores së Tiranës ditën e djeshme, e shtuna ka luajtur edhe tre takime të tjera të vlefshme për javën e 20 të Super
Fitore e madhe e Valencias të Shkodran Mustafit (VIDEO) Valencia ka arritur të mposhtë me rezultatin 3:1 Sevillën në ndeshjen e zhvilluar për Kampionatin Spanjoll. Skuadra e
Fluturon Juventus, Torino shokon Interin (VIDEO) Juventus fluturon drejt titullit kampion. Bardhezinjtë kanë fituar edhe sfidën e javës së 20 të Serie A përballë Chievos
Nuk ka fitues në Laçi-Partizani Laçi dhe Partizani e kanë nisur me barazim vitin 2015. Skuadra kurbinase dhe "Të Kuqtë" janë ndarë në shifrat 1-1 në nde
Milani në krizë, e mund edhe Atalanta (VIDEO) Milani është në krizë. Kuqezinjtë nuk fitojnë as në ndeshjen e tretë të këtij viti. Pas humbjes me Sassuolon dhe barazim