999 rezultate për

petrov

Barrikadat, fryt i manipulimeve politike Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Pushtetit Lokale, Sllavisha Petroviq ka deklaruar se barrikada në veri të vendi janë
Një strategji e re për Mitrovicën Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe monistër i Pushteti Lokal, Sllobodan Petroviq, ka paralajmëruar të enjten se në filli
Petrovic: No defeat, no change in policy One of the vice-presidents of the ruling Democrats (DS) has stated that Serbia "did all that was necessary in terms of r
Situation in Kosova’s north should return to normal Situation in Kosova’s north should return to normal, and the first step is to remove roadblocks, Kosova deputy Prime Mi
Barrikadat janë të papranueshme Zëvendëskryeministri i Kosovës, Slobodan Petrovic në vazhdën e takimeve që ka zhvilluar në Bruksel, ka bërë një prezanti
Petrovic: Govt. to harmonize document on Kosovo Serbian Agriculture Minister Dusan Petrovic expects the government to harmonize a document on the situation in Kosovo.
Petroviq në SHBA, decentralizimi progres Progresi në procesin e decentralizimit, dhe domosdoshmëria e mbështetjes së shtetit Amerikan për Kosovën, ishin temat kr
Petroviq: Të vendoset rendi në veri Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati, ka pritur në takim zv/kryeministrin e Kosovës dhe njëherësh ministrin p
Enver Petrovci fitues i “Dancing with the Stars” Mbrëmë në mesnatë, aktori i famshëm kosovar, Enver Petrovci, u shpall më i miri në finale nga një juri prej tre anëtarës
Haxhinasto mbështet dialogun Prishtinë-Beograd Shqipëria mbështet dialogun mes Kosovës dhe Serbisë si një proces i cili do të sjellë një ritëm të ri në integrimin e Ko
Petroviq njofton Jahjagën për decentralizimin Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot zëvendëskryeministrin, njëkohësisht ministër i pushtetit
Petroviç: Veriu nuk duhet të ndahet nga Kosova Përfaqësuesi më legjitim në institucionet e Kosovës i bashkësisë serbe në vend, nuk pranon që veriu i Kosovës të ketë st
Petroviç: Bisedimet ndihmojnë decentralizimin Bisedimet e filluara ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të ndihmojnë edhe në realizimin e procesin të decentralizimi
Petrovic, një prej katër zëvendëskryeministrave Lideri i Partisë së Pavarur Liberale Serbe të Kosovës (SLS), Slobodan Petrovic, do të jetë njëri nga katër zëvendëskryem
Petroviç: Do të hyjmë në Qeverinë e Thaçit Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale (SLS) në Kosovë, Slobodan Petrovic ka thënë se pritet të jetë pjesë e koalicionit
Petroviç: Të gatshëm për koalicion me Thaçin Kryetari i Partisë të Pavarur Liberale, Sllobodan Petroviç, ka deklaruar se kjo parti e serbëve të Kosovës është e gatsh
Petrovic: Te gjenden autoret e sulmit ndaj Mileticit Kryetari i Partisë Liberale Serbe, Sllobodan Petroviç ka kërkuar sot nga organet e rendit në Kosov
Petroviq: Integrimi ne institucione po sjell shume te mira per serbet Nënkryetari i Parlamentit të Kosovës, Sllobodan Petroviq, në një intervistë për "Z&eu
Kombetarja, Petrovic emri i radhes i FSHF-se Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon hulumtimin e CV-ve per te zgjedhur trajnerin e ri te kombetares pas largimit te h