999 rezultate për

petrov

Treni përplas një veturë në “Gjorçe Petrov” Treni i linjës Kërçovë-Shkup, ka goditur sot një veturë të tipit “Mercedes” me targa të Shkupit. Si pasojë e kësaj përpl
Petroviq: Konstituimi i komunave në veri të jetë sipas ligjit Refuzimi i strukturave të reja udhëheqëse në katër komunat veriore të Kosovës, që të betohen sipas ligjeve të Kosovës, k
Postieri vjedhë 6.800 euro në Shkup Plot 400.000 ose 6.800 euro ka vjedhur një postier nga Shkupi, të cilat e ka marrë nga pensionet dhe ndihmat sociale të
Do marrin pjesë në zgjedhje! Partia e Pavarur Liberale do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të Kosovës duke përfshirë edhe pjesën veriore të saj. Kë
Reichel dhe Petroviç kundër një liste të vetme zgjedhore Nuk është gjë e mirë që serbët të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit me një listë të përbashkët. Kështu ka t
Shkëlqimi dhe rënia e Petroviq Për Sllobodan Petroviq përfundimi i mandatit të Qeverisë së Kosovës dhe organizimi i zgjedhjeve të ardhshme do të jetë "
Nenadi kërkon më shumë pjesë në qeveri Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Nenda Rashic ka paralajmëruar se shumë shpejt do të marrin pozita të reja në Qe
Serbët duhet të marrin pjesë në zgjedhje Qytetarët serb duhet të dalin në zgjedhjet e 3 nëntorit. Kështu është shprehur zv/kryeministri i Kosovës, njëherësh edhe
S'ka arsye për listë të përbashkët Nuk ka arsye për listë shtetërore dhe paraqitje të përbashkët të serbëve në zgjedhjet që do të zhvillohen më 3 nëntor. K
Starton projekti "Stacione bazë të disperzuara " Ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska sot në SP Butel do të marrë pjesë në fillimin me punë të projektit
EULEX aktivizohet në rastin e Borit Misioni i BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë EULEX, ka nisur procedimin e dëshmisë të Ivan Pajicit, qytetarit nga Bor
Petroviq: Prishtina dhe Beogradi tregojnë kooperativitet në dialog Pas kthimit nga Brukseli zëvendpskryeministri i Kosovës Slobodan Petroviq thekson se ekipet e Prishtinës dhe të Beogradi
Petroviq i lutet Thaçit, të shkarkojë Rashiqin! Të dy vijnë nga një parti, ajo liberale serbe (SLS), por tashmë rrugët e tyre janë ndarë. Njëri prej themeluesve të kësa
Mund të ketë zgjedhje të parakohshme në Maqedoni Mund të shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare në Maqedoni, ky ishte paralajmërimi i sotëm i opozitës maqedonas
Petroviq: Thaçi të shkarkojë Rashiqin Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit i është kërkuar që të shkarkojë nga pozita e ministrit të Punës dh
Ende s'ka marrëveshje Partitë politike theksojnë se duhet të shihet për ndonjë metodolohji të re për të zgjedhur kryetarin, pasi ajo që ishte
Jacobson: Javën e ardhshme pres planin e zbatimit Plani i zbatimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi për normalizimin e raporteve, pritet të kompletohet gjatë javës së ardhshm
Marrëveshja, përftitime për Kosovën dhe Serbinë Për dinamikën e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës është e rëndësishme pjesëmar
Kryetar i Gj. Petrovit mbetet Mitrovski Komuna e Gjorçe Petrovit do të udhëhiqet edhe për katër vitet e ardhshme nga kryetari aktual i saj, Sokol Mitrovski. Ash
MOST, vëzhgon rivotimet në Maqedoni Asosacioni MOST do të ketë ditën e sotme plot 130 vëzhgues, të cilët do të ndjekin zgjedhjet që po zhvillohen në Maqedon