999 rezultate për

petrov

Huliganet maqedonas sulmojnë sërish të rinjtë shqiptarë Policia e Maqedonisë ka njoftuar se mbrëmë rreth orës 21:00, në rrugën “Gjorçe Petrov” në Shkup, B.Z. (19) dhe B.S. (18)
Vanhoutte i shokuar nga simbolet naziste në megafonin e Petrovit Ndërmjetësuesi belg në procesin politik në Maqedoni Peter Vanhoutte është i neveritur nga simboli nazist në megafonin e
Petrov provokon shqiptarët, simbole naziste në megafon (VIDEO) Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas dhe inicuesi për ndërtimin e kryqit gjigant në lagjen Butel, Todor Petrov, ka pro
A new "theory" by Filip Petrovski: Scanderbeg is Macedonian Macedonians never cease to amaze and create scandals. Now, a new theory has emerged which says that Scanderbeg was not A
Filip Petrovski: Skënderbeu është maqedonas Nuk mbarojnë skandalet në Maqedoni. Më i fundit vjen nga deputeti maqedonas, Filip Peterovski, i cili shkruan se, Heroi
BDI përshëndet iniciativën e Todor Petrov Deklaratën e një dite më parë, të financuesit dhe iniciatorit të kryqit në Butel, kryetarit të Kongresit Botëror Maqedon
Kongresi Botëror Maqedonas me iniciativë për përmendore të Fan Nolit (VIDEO) Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov ka dalë sot publikisht dhe u shpreh se personat që e kanë sulmuar f
Pasi penale kundër 3 personave për rrahjen e Todor Petrovit Ministria e Brendshme ka ngritur padi penale kundër Bekir.A, Ejup.A dhe Besnik.E, të gjithë nga Shkupi, të cilët siç thu
Bekir Asani: Nuk e kam rrahur unë Petrovin Kryetari i degës së BDI në Çair, Bekir Asani, ka thënë se, nuk e ka rrahur kryetarin e Kongresit Botëror Maqedonas dhe i
Petrov: Gligorovi kalbet në Butel, së shpejti do ta shoqërojë edhe Cërvenkovski Todor Petrov, kryetar i Kongresit Botëror Maqedonas dhe ish-deputet, ka bërë një analizë pse VMRO-DPMNE duhet të fitojë
"Dnevnik" citon Grubin: Petrov u rrëzua dhe vrau kokën (FOTO) Në numrin e sotëm të gazetës maqedonase "Dnevnik", shume e afërt me VMRO-DPMNE-ne, titullkryesor i dedikohet deputetit t
Petrov: Kryqi për të penguar shqiptarizimin e Butelit Todor Petrov, iniciatori për ndërtimin e Kryqit në Butel të Shkupit në shkrimin e tij të fundit në facebook pranon se in
Dhunohet brutalisht autori i kryqit në Butel Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov, njëkohësisht edhe autor i vendosjes së Kryqit 55 metërsh në Butel
Merale Ferati i kundërvihet deputetes së VMRO-së: “Je nga Tetova, mëso shqip” (VIDEO) Deputetja e VMRO-DPMNE-së Svetllana Karapetrova, ka ofenduar rëndë tetovarët. Sipas Karapetrovës. fajtore për ajrin e nd
Përleshje e armatosur në Gjorçe Petrov të Shkupit Në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit ka ndodhur një përleshje e armatosur, njofton portali SHENJA. Në redaksinë e porta
Aksident në Petrovec­-Shkup, 3 të lënduar Tre persona janë lënduar në aksidentin që ka ndodhur paraditen e sotme në autostradën Petrovec­-Shkup. Të lënduarit j
Në Shkup protestohet për mbrojtjen e kafshëve Shoqata për mbrojtjen e kafshëve "Anima mundi" ftoi në protestë të dielën në fillim prej ora 12:00 para stacionit polico
Fondacioni Soros në listën për ndalim dhe dëbim?! Todor Petrov, kryetari i kongresit botëror maqedonas dje ka shkruar se “fondacioni soros duhet të ndalohet dhe të dëbohe
Ja si planifikohet lirimi i maqedonasve që dogjën dyqanet e shqiptarëve në Gjorçe Petrov LSDM në konferencën për media të organizuar në formë të tribunës ka publikuar një përgjim ku dëgjohet ministrja e Brends
Petroviç: Rruga "Sllobodan Millosheviç" një marrëzi Emërimi i një rruge në Kosovës, me emrin e kriminelit Sllobodan Millosheviç, nuk po i pëlqen as Listës Serbe. I ashpë