999 rezultate për

petrov

Nacionalisti maqedonas: Do ua pres kokat politikanëve që e ndryshojnë emrin Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov ka kërcënuar se do ua presë kokat të gjithë atyre politikanëve maqe
Petrovski shpall kandidaturën për kreun e VMRO-DPMNE-së Filip Petrovski, anëtar i lartë i VMRO-DPMNE-së ka shpallur kandidaturën e tij për kreun e VMRO-DPMNE-së. I ftuar në
Enver Petrovci: Në Beograd jetohej bukur ndërsa sot Kosova është diktaturë Aktori kosovar Enver Petrovci, ka shokuar shumëkënd me një intervistë të dhënë për gazetën bulevardeske të Beogradit “K
Petrovski: Mendoj se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm Filip Petrovski mendon se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm. Në intervistën e tij të fundit, ai i pyetur nëse
Avokati i Grujevskit me kërkesë: Së pari ekstradimi pastaj gjykimi Gjykatësja e rastit "Fortesa 2", Lidija Petrovska e ka hedhur poshtë kërkesën e avokatit të të dyshuarit të parë, ish-sh
Arrestohet ish-kryetari i Komunës së Gjorçe Petrovit Ish-kryetari i Komunës Gjorçe Petrov, Sokoll Mitrovski, së bashku me edhe disa persona të tjerë, sot në mëngjes është ar
Gjorçe Petrov lë në harresë fshatin Nigishtan Vazhdon diskriminimi i shqiptarëve të Maqedonisë ndërsa rasti i rradhës vjen nga fshati i vetëm shqiptarë në Shkup të Ko
Digjet shtëpia e një kandidati për kryetar komune në Shkup Këtë mëngjes në shtëpinë e kandidatit për kryetar në Komunën e Gjorçe Petrov nga OBRM-PDUKM, Vllado Misajllovski, ka shp
Vdes njeriu që shpëtoi botën nga lufta bërthamore (FOTO LAJM) Stanislav Petrov, një ish-oficer sovjetik i thirrur “njeriu që shpëtoi botën”, ka vdekur. Vendimi që ai mori brenda disa
I akuzuari në rastin “Stenta” me pozitë udhëheqëse në Maqedoni Për qendrën me të madhe spitalore publike në Maqedoni që nga muaji i kaluar vendimmarrës është edhe kardiologu Borche Pe
Shkëndija bëhet gati për 1/8 e Kupës Të mërkurën luhet sfida e parë e 1/8 së Kupës ndërmjet Rabotniçkit dhe Shkëndijës, ndërsa për shkak se “Telekom Arena” ë
Një muaj nga dhuna në Kuvend, autorët ende të pa ndëshkuar Ka kaluar plot një muaj nga nata e përgjakshme në Kuvendin e Maqedonisë ku huliganët maqedonas sulmuan deputetët e shumi
Beogradi nis presionin kandidatit serb në Kosovë Presioni i Qeverisë së Serbisë përmes strukturave paralele po vazhdon të jetë i pranishëm në Kosovë, me rastin e zgjedhj
Aksident horror në Gjorçe Petrov, shkupjani shtyp të moshuarin me makinë Një 47 vjeçar nga Shkupi ne inicalet R.A., mbrëmë rreth orës 21:00 ka goditur me automjetin e tij këmbësorin G.M.(70), p
Petroviç dhe Jabllanoviç vendosin "plisat" në kokë (FOTO LAJM) Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviç dhe ish-kreu i Listës Serbe Aleksandër Jabllanoviç, janë në të gj
Sherr mes deputetëve serbë të Kuvendit të Kosovës (VIDEO) Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm mes deputetëve serbë të Kuvendit të Kosovës. Sipas medieve mësohet se incident
Kthehen sulmet kundër shqiptarëve në Gjorçe Petrov të Shkupit (VIDEO) Floktarinë e Nushit që gjendet në lagjen Gjorgje Petrov të Shkupit, e kanë sulmuar të martën mbrëma. Mehmedali Fazli
Serbia këmbëngul për eksradimin e Haradinajt Prokurori serb për Krime të Luftës, Milan Petroviç, raportohet të ketë thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosov
Serbia akuza shtesë ndaj Haradinajt, nuk pret ekstradimin e tij Prokuroria për Krime të Luftës në Serbi ka njoftuar se ka mbledhur prova shtesë në funksion të plotësimit të akuzave nda
Petrov: LSDM i ka keqpërdorur shqiptarët për vota duke i mashtruar për dygjuhësinë LSDM me qëllim për të fituar më shumë vota nga shqiptarët e imponoi temën e dygjuhësisë edhe pse ata janë të vetëdijshëm