999 rezultate për

petrit

Petrit Vasili zgjidhet kryetar, Kryemadhi zëvendëskryetare Nga Konventa e LSI-së u konfirmua që Petrit Vasili u zgjodh kryetar i kësaj force politike. Nga ana tjetër zëvendëskryet
Meta sfidon Ramën: T'a bëjmë Petrit Vasilin kryeministër Ilir Meta, kreu I LSI-së në ikje gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar, ka prezantuar kryetarin e ri të LSI-së,
Ilir Meta dorëhiqet nga drejtimi i LSI-së Ilir Meta, Presidenti më i ri i Shqipërisë i votuar dje me 85 vota pro, ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka theksua
Zgjedhja e Presidentit, ja çfarë thotë Petrit Vasili (FOTO LAJM) Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili bashkë me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta, janë dy kandaturat e shpallura për Preside
Petrit Vasili zbulon detaje: Ja çfarë ndodhi në darkën e peshkut mes Ramës dhe Metës Ministri i Drejtësisë dhe numri dy i LSI-së, Petrit Vasili, i cili ishte ne krahë te Ilir Metes ne darken e peshkut me E
Impianti i mbetjeve në Fier, LSI shprehet kundër ndërtimit Banorët e Fierit prej disa kohësh gjenden në protesta kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve urbane. Mësohet se n
Akuzohej për shkelje të rënda, shkarkohet drejtori i Policisë së Burgjeve Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto,
LSI shton numrin e deputetëve, Petrit Gjoni merr mandatin nga KQZ në Lezhë KQZ-ja i ka dhënë sot mandatin e deputetit Petrit Gjonit nga radhët e LSI me 7 vota pro. Gjoni i LSI zë vendin e mbet
EMRI/ Gjyqtari i Apelit në Vlorë mori 47 mijë USD nga Balili Gjatë hetimeve për pasurinë dhe aktivitetet e fisit të Klement Balilit ka dalë në dritë emri i një gjyqtari të Apelit në
LSI ultimatum ministrave dhe deputetëve: Mos thoni më Meta Kryeministër, por ... Pas deklaratës së ministres së Integrimit dje nga Pogradeci se Lëvizjes Socialiste për Integrim kërkojnë që Ilir Meta të
Roli i ONM-së në Shqipëri, ambasadorja e BE takim me Petrit Vasilin Ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin ka ka zhvilluar një takim me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili në a
Ambasadori Lu, takim "kokë më kokë" Petrit Vasilin Ambasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili. Mësohet se takimi po zhv
Vasili betohet para presidentit Nishani, zyrtarisht ministër i Drejtësisë Ministër i Drejtësisë sot është zyrtarisht Petrit Vasili pasi u betua sot para Presidentit të Republikës, Bujar Nishani.
Kuvendi sot voton dekretin e emërimit të ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili Sot në orën 11:00 pritet të nisë seanca plenare e cila parashikon votimin e dekreteve të Presidentit për emërimin e min
Kujdes mos u fusin drogë në makinë! Ja si përgjigjet Petrit Vasili (VIDEO) Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ftuar në Opinion ka folur dhe ka shpjeguar deklaratën e Luan Ramës
Paqe mes Ramës dhe Metës? LSI flet për vijim të koalicionit (VIDEO) Erisa Xhixho ka mbajtur një konferencë të shkurtër për shtyp nga zyrat e LSI-së duke konfirmuar ndryshimet në kabinetin
Pas emërimit nga Rama, Petrit Vasili dhe Ilir Meta shkojnë në Presidencë Pas marrjes së emërimit si ministër Drejtësie, mësohet se Petrit Vasili i është drejtuar Presidencës sëbashku me kreun e
SHKRESA/ Rama shkarkon Ylli Manjanin, ja kush e zëvendëson (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama shkarkon Ylli Manjanin. Në vend te tij do te shkoje Petrit vasili. Vendimi duket se ka ardhur p
"Gogoli" Tahiri, Petrit Vasili-deputetëve të LSI-së: Kujdes makinat, policia do ju fusë drogë! Ka arritur kulmin retorika e Lëvizjes Socialiste për Integrim ndaj Partisë Socialiste. Pas një dite të tensionuar, kë
Ryshfeti 3 mln lekë, Apeli pushon hetimet për ish-prokurorin e Fierit Gjykata e Apelit ka pushuar çështjen ndaj ish-prokurorit të Fierit, Petrit Vukaj. Ndaj Petrit Vukajt rëndonte akuza e