999 rezultate për

petrit

2 punëtorë humbën jetën: Gjykata jep vendimin për administratorin e "Skela Syla" Petrit Syla, administrator i ‘Skela Syla’, është liruar sot nga qelia me vendim të Gjykatës së Apelit. Vendimi është mar
“Kooperativistet simpatike që çmendën Enver Hoxhën”, pamje nga fotografi i diktaturës (FOTO LAJM) Janë publikuar disa fotografi të mjeshtrit të mirënjohur Petrit Kumi, i cili ka lënë gjurmë shumë të rëndësishme në hist
Plagoset rëndë një punëtor ndërtimi në Durrës, goditet nga betonierja Një punëtor është plagosur, teksa ishte duke punuar në sektorin e ndërtimin në rrugën "Mujo Ulqinaku", pranë pallatit të
Tragjedia në Tiranë, shpallet në kërkim Petrit Syla i skelave (FOTO LAJM) Mesditën e djeshme, një ngjarje e rëndë tronditi kryeqytetin. Dy punëtorë, konkretisht Ergys Brahimaj, 31 vjeç, punëtor
Meta shmang Kryemadhin dhe takon Vasilin nga LSI Presidenti i vendit vijon takimet me përfaqësuesit e opozitës pas thirrjes që u bëri dje. Pas takimit me Bashën në or
Flasim dhe shkruajmë pa vlerë, Thaçi dhe Vuçiçi kanë nënshkruar marrëveshjen Diplomati Wolfgang Petritsch, ish – emisar i BE-së për Kosovën (1998-1999) ka thënë se Hashim Thaçi dhe Aleksander Vucic
Ish-prokurori Petrit Fusha nën hetim Ish-prokurori Petrit Fusha është vënë nën hetim, kjo pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka referuar gjetjet e tij n
SHBA i refuzon vizën Petrit Vasilit “Zëri i Amerikës” zbuloi të enjten një detaj të bujshëm gjatë intervistes me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi në Shtetet
LISTA/ Aktori dhe ish-futbollisti i futen politikës, garojnë në zgjedhjet lokale Zbardhet lista e re Këshilltarëve Bashkiak të Tiranës të dorëzuar sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga Partia Soci
U akuzua për tjetërsim pronash në bregdet, gjykata liron biznesmenin nga Vlora Gjykata e Vlorës ka ndryshuar masën e sigurisë për biznesmenin Pëllumb Petritaj, 54-vjeç. Petritaj, i arrestuar 7 mua
Petrit Vasili: Çfarë janë dëshmorët dhe gjaku i tyre për Edi Ramën? Në një postim në rrjetin social Facebook, Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama. Ai shkruan: “Sot Edi Rama me
Holanda dënon popullin shqiptar, LSI i "vërsulet" Edi Ramës Pas vendimit skandaloz së Parlamentit të Holandës për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët LSI i është turrur Ed
100 petritat e Saliut! Rama qesëndis protestuesit në Fier Kryeministri Rama ka qesëndisur grupin e qytetarëve që e pritën atë me protesta në Fier duke i quajtur "petritat e Saliu
Rrëfimi i ish-drejtorit: Si u hap tuneli nëntokësor për arratisjen e Gaxhait Top Story përveç se pasqyroj kushtet në burgje u ndal dhe tek siguria e tyre. Për shkak të godinave të amortizuara, dhe
Ish-drejtori i policisë rrëfen si e gjetën tunelin ku do të arratisej i forti i Vlorës Top Story përveç se pasqyroj kushtet në burgje u ndal dhe tek siguria e tyre. Për shkak të godinave të amortizuara, dhe
Partia greke dënon vrasjen e Petrit Zifle në Korfuz SYRIZA, partia ne pushtet në Greqi së fundmi ka dënuar vrasjet e shqiptarëve që po ndodhin së fundmi në Greqi. Konkr
Shpërthen deputetja greke: Edhe sa emigrantë do vajtojmë si viktima të racizmit? Ka shkaktuar shumë reagime vrasja e 63-vjeçarit nga Berati, Petrit Ziflle, në Korfuz. Ai u vra nga nga një shtetas gr
Flet dhëndri i shqiptarit të vrarë: Autori pinte edhe drogë Përvec djalit të tij, në lidhje me News 24 ka folur edhe dhëndri i Petrit Zifles, i cili u vra në Korfuz nga një anëtar
Bushati reagon me gjysmë zëri për masakrimin e shqiptarit nga fashisti i Agimit të Artë në Greqi Vrasja e shqiptarit në Greqi pak ditë pas ngjarjes në Bularat, shkaktoi jo pak reagime në Shqipëri. Vetë autori, anët
Arrestohet biznesmeni i njohur, falsifikoi dokumente për 100 Ha tokë në bregdet Biznesmeni i njohur vlonjat Pëllumb Petritaj është arrestuar nga policia, pasi dyshohet se ky shtetas ka falsifikuar dok