999 rezultate për

peticioni

Peticion kundër Projektligjit për amnistinë Instituti Kosovar për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) sot nisi mbledhjen e nënshkrimeve të peticionit për n
Euro 2016, ja logoja zyrtare (FOTO LAJM) UEFA ka zbuluar sot në Paris logon zyrtare të Kampionatit Europian Euro 2016, i cili do të zhvillohet në 10 qytete të Fr
"I lumtur për golat, Brazili po rritet" Dy gola në dy ndeshje, njëri më i bukur se tjetri. Kupa e Konfederatave pritej të ishte kompeticioni i shpërthimit të Ne
Champions 2013, UEFA ndan çmimet (FOTO LAJM) Me përfundimin e sezonit 2012-2013 të Champions League dhe me shpalljen kampion Europe të Bayern Munchen Qeveria europia
Top 10 goleadorët e historisë së Uefa Europa League (FOTO LAJM) Champions League, ose siç është quajtur më parë Kupa e Kampioneve, është kompeticioni më i rëndësishëm dhe më spektakola
Peticion në rrjetet sociale: Facebook të njohë Kosovën si shtet i pavarur Kanë kaluar tashmë 5 vjet që kur Kosova shpalli Pavarësinë duke u ndarë përgjithmonë nga një shekull nën sundimin sllav.
Inkuizicioni i klerit dhe demagogjia e peticionit Shumë herë flitet për të drejtat dhe lirit e njeriut, shumë herë flitet për toleranc&
Pëllumb Xhufi: Peticioni, politik dhe “anti-Turqi” “Nuk do ta kisha nënshkruar edhe sikur të më ishte ofruar”. Kështu shprehet historiani Pëllumb Xhufi në lidhje me petici
Kadare, një nga firmëtarët e peticionit për rishikimin e historisë Shkrimtari Ismail Kadare, ka pranuar se ka firmosur një peticion kundër rishikimit të historisë nën mbikëqyrjen e autori
Peticioni kundër Ramës, arrin në 756 numri i firmëtarëve Ka shkuar në 756 numri i personaliteteve që kanë firmosur kundër kryetarit të opozitës, Edi Rama. Të shtunën kanë firmos
Peticioni, Rama: Po për 21 janarin kur do shprehen? Në një kohë kur numri i personave që kanë firmosur peticionin drejtuar kryesocialistit Edi Rama për të votuar 3 ligjet e
Top 10 golashënuesit e Champions League (FOTO LAJM) Me golin e shënuar dje përballë Ajax Cristiano Ronaldo është ngjitur në kuotën e 45 golave në Champions League duke iu a
Mbi 5 mije nënshkrime për peticionin “Drejtësi dhe Dinjitet para Negociatave” Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës dhe Thirrjet e Nënave nga 7 nëntori 2012, me përkrahjen e qytetarëve në mbarë Kosov
AK, referendum për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë Nga qyteti i Prishtinës Aleanca Kuqezi ka propozuar sot referendum për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën. Kreu i AK-së,
Mou: 100 ndeshjet e mia në Champions Jose Mourinho do të mbushë 100 ndeshje në Champions League si trajner dhe në prag të sfidës me Manchester City trajneri
Top 20 talentet e Champions League (FOTO LAJM) Ky sezon i Champions League-s mund të quhet edhe sezoni i suprizave të mëdha. Kompeticionit më të fortë për klube në Eur
Talentet e Champions League (FOTO LAJM) Ky sezon i Champions League-s mund të quhet edhe sezoni i suprizave të mëdha. Kompeticionit më të fortë për klube në Eur
Peticioni kundër privatizimit të PTK-së, mblidhen 21 525 firma Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, i mbështetur edhe nga dhjetëra organizata të tjera, ka filluar organizimi
Atleti fiton dhe sulmon 14-vjeçaren (FOTO LAJM) Pas fitores në garën e 3 mijë metrave me pengesa, një atlet duhet të jetë i lumtur për arritjen e tij. Por edhe pse fito
Serbët kërkojnë zgjedhje në Kosovë Kryetari i Këshillit për Kosovë Ljubomir Kragoviq, i ka dorëzuar kryetares së Kuvendit Sllavica Gjukiq-Dejanoviq peticio