999 rezultate për

peter

Peter Lim ofron 500 mln euro për Milanin, Fininvest e përgënjeshtron Nëpërmjet një njoftimi për shtyp në faqen zyrtare të klubit në internet, grupi Fininvest ka bërë sqarimet e duhura mbi l
Blomayer: Në këtë mandat të vendoset për vazhdimin e EULEX ​Peter Blomeyer, Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë është shprehur se para se të shpërbëhet Parlamenti, deputetët e
Borussia-Zenit, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas fitores 2-4 në Shën Peterburg Borussia Dortmund është me një këmbë në çerekfinalet e Champions League, por gjithçka
Helikopteri përplaset me godinën, vdesin dy pilotët (VIDEO) Një helikopter është përplasur me një godinë disa katëshe në Gangnam të Koresë Jugore. Nga aksidenti kanë humbur jetë
"Nazet" e De Biasit, FSHF kontakte me Peter Pacult Armando Duka dhe Gianni De Biasi thonë se janë afër marrëveshjes, por këtë e thonë që prej muajit gusht… Asnjëra nga pal
Ahmeti priti mysafirët e lartë nga Brukseli, Jonson dhe Petersen Mysafirë të lartë nga Brukseli, z. Jonas Jonson, Drejtor i Drejtorisë për Ballkanin Perendimor të Këshillit të BE-së dhe
Ja e vërteta e UMNIK-ut për korrupsionin dhe privatizimin Gjatë hetimit të krimit të organizuar dhe korrupsionit që UMNIK-u është përpjekur të realizoj, ka hasur disa raste të pr
Sejdiu mirëpret Petersenin Zhvillimet e përgjithshme në Kosovë kanë qenë pjesë e bisedës së ish-presidentit të Kosovës Fatmir Sejdiu dhe ish Përfaq
Jahjaga u takua me ish shefin e UNMIK-ut Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ish-Përfaqësuesin e Posaçëm të Sekretarit të Pë
Rishikimi i EULEX-it, nismë e gabuar Gjermania i kundërshton kritikat ndaj misionit evropian për sundim të ligjit në Kosovë. Amasadori gjerman Peter Blomeyer
SHBA, arrestohet dhëndrri i Osama Bin Ladenit Dhëndri i Osama Bin Ladenit, një ish zëdhënës i al-Kaidës, është arretsuar dhe do te gjykohet ne nju jork. Departament
Banka Botërore premton mbështetje të metejshme për Kosovën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj falënderoi sot drejtorin e Bankës Botërore në Kosovë, Jan-
Qeni zbulon “Monstrën e Tenbit” (FOTO-LAJM) Një krijesë misterioze me “fytyrën e një kali, trupin e një derri dhe kthetrat e një ariu” ka dalë e ngordhur në bregun
Investimet e BB, Kurti takohet me Jan-Peter Olters Zhvillimet kryesore ekonomike në Kosovë dhe roli i projekteve të Bankës Botërore në këto zhvillime, kanë qenë temë kryes
Kush mund të zëvendësojë Papa Benediktin e XVI Pas dorëheqjes së Papa Benediktit të XVI kanë nisur spekulimet për zëvendësuesin e tij. Mediat ndërkombëtare lakojnë dy
Proceset integruese, Gjermania vazhdon mbështetjen për Kosovën Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e jashtëzakonshëm dhe fuqiplot
Dialogu, Mustafa-Blomeyer: Integriteti dhe pavarësia të panegociueshëm Kryetari i Prishtinës Isa Mustafa të premten ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Gjermanisë në Prishtinë, Pe
Briegel: Shqiptarët u kanë vënë fëmijëve emrin tim Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, gjermani Hans-Peter Briegel, e kujton ende me nostalgji kohën kur drejtonte Kombëta
"Pele i Bardhë", supergol nga mesfusha (VIDEO) Gjuajtja nuk është fluturimthi por dinamika është identike: topi i vjen shumë pranë rrethit të mesfushës dhe ai e dërgon
Reali, në portë mund të vijë Schmeichel (VIDEO) Sipas asaj që shkruan sot tabloidi britanik "Daily Star", Real Madrid, i cili është në kërkim të një portieri pas marrëd