999 rezultate për

peter

Liderët politikë u morën vesh që të "merren vesh" Nga takimi i mbrëmshëm mes katër liderëve partiakë në Maqedoni, Nikola Gruevski, Zoran Zaev, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi
UEFA zbulon formacionin e javës në Champions (FOTO) Ndeshjet e treta në grupe në Uefa Champions League dhuruan emocione të shumta, teksa nuk munguan as surprizat. Një ndër
Vanhaute: Është arritur marrëveshja për Kodin Zgjedhor, por një parti... Ndërmjetësi europian, Peter Vanhaute, pasi ka dalë nga Klubi i Deputetëve, ka dhënë një deklaratë para mediave ku ndër t
Gruevski-Peterle: Integrimi në BE dhe NATO shumë i rëndësishëm Pas takimin me liderin e BDI-së Ali Ahmeti, Alojz Peterle është takuar edhe me kryeministrin Nikolla Gruevski. Sipas
Rrëfimi shokues: Doja të vrisja Ibrahimoviçin Zlatan Ibrahimoviç në shënjestrën e një vrasësi serial. Sulmuesi suedez, aktualisht pjesë e Paris Sint Germain, ka rrezi
Peterle: Akuzat ndaj Zaevit nuk do ulin tensionet Eurodeputeti slloven Alojz Peterle i cili është bashkëkryetar i Komitetit të përbashkët mes Parlamentit të Maqedonisë dh
Ali Ahmeti me miqtë ndërkombëtar: I nderuari... si e kishte emrin bre... (VIDEO) Në një takim me përfaqësues ndërkombëtarë në SHBA, lideri i BDI-së Ali Ahmeti në një moment e harron emrin e zyrtarit gr
Falcao dhe Mustafi shokë skuadre? Jo vetëm Juventusi dhe Real Madrid, pasi për të marrë shërbimet e Radamel Falcaos ka hyrë në garë edhe Valencia. Kolumbi
ISIS i pret kokën 26-vjeçarit amerikan (FOTO LAJM) Militantët e ISIS janë hakmarrë kundër Amerikës, pas bombardimeve ajrore të SHBA-ve mbi zonat ku vepron ISIS. Së fund
Pasi e vret gruan, e copëton dhe ... (FOTO LAJM) 28 vjeçari Marcus Peter Volke nga Australia ka vrarë gruan e tij në mënyrë të tmerrshme. Marcus Peter Volke, pasi ka
Skëndërbeu mposht Kukësin Kjo është kundërpërgjigja e Skënderbeut pas dy ndeshjeve radhazi ku ka marrë vetëm një pikë, duke mposhtur pastër 2-0 Ku
Fiton Monaco, mposhtet Benfica (VIDEO) Ekipi francez i Monacos ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 gjermanët e Bayer Leverkusenit. Joao Moutinho shënoi goli
Modelja shqiptare pozon për markën gjermane 'Peter Hahn' (FOTO LAJM) Modelja Emina Çunmulaj është duke qëndruar në Ibiza, për te sjelle një set fotografik për kompaninë gjermane ‘Peter Hahn
Historia e familjes Stroh: Si të shpërdorosh 9 miliardë dollarë Forbes Si shumë pasunarë të mëdhenj të Amerikës, historia e familjes Stroh fillon me një emigrant: Bernhard Stroh, i
Edhe portierët dinë të shënojnë gola spektakolarë (VIDEO) Portieri i Leicester City Kasper Schmeichel tregon se ka aftësi të mira edhe për realizimin e golave. Djali i Peter Schm
Të pathënat për Bruno Mars (FOTO LAJM) Bruno Mars është një ndër këngëtarët që ka pushtuar klasifikimet. Sot do të ndalemi tek ky këngëtar, për të zbuluar diçk
Kosova ka treguar pjekuri politike me organizimin e zgjedhjeve Zhvillimet aktuale në Kosovë, ndërtimi i shtetit të së drejtës, konsolidimi ndërkombëtar i vendit dhe proceset demokrati
Sejdiu takon Jessen Petersenin Zhvillimet e përgjithshme në Kosovë si dhe perspektiva e zhvillimit të Kosovës kanë qenë në fokus të takimit që ish-Pr
Nga Thohir te sheikët, ja "bosët" e rinj të futbollit (FOTO LAJM) Futbolli europian sheh gjithmonë e më tepër jashtë kontinentit. Dhe nuk flasim këtu vetëm për futbollistët por edhe për
Milan, Lim premton 3 afrime dhe një Drejtor Sportiv të ri (FOTO LAJM) Ditën e djeshme u fol për një ofertë rreth 500 milionë eurosh nga ana e Peter Lim, manjatit nga Singapori, për blerjen e