999 rezultate për

peshengritjes

Kampionati Europian i Peshëngritjes për vitin 2013 organizohet në Shqipëri Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Presidentin e Federatës Europiane të Peshëngritjes, Antoni
Peshëngritja i shpëton pezullimit Burime të sigurta njoftojnë se Bordi Drejtues i Federatës Botërore të Peshëngritjes, i mbledhur në Kosice të Sllovakisë,
Peshëngrijte, IWF përjashton Shqipërinë Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes (IWF) pezullon Shqipërinë nga të gjitha aktivitetet. Arsyeja e pezullimit janë 3
Përgjysmohet dënimi për Erkand Qerimaj Ende pa kaluar 24 orë dhe pa shkuar në Gjykatën e Apelit, dënimi i Erkand Qerimajt, peshngritësit shqiptar që rezultoi p
"Grusht" i rëndë për Qerimaj, 4 vjet pezullim Ngritja e flamurit kuqezi në vendin e parë në Europianin e Antalias, ishte një surprizë e bukur për të apasionuarit shqi
Reagon Qerimaj: Jam i pastër Kampioni i Europës në peshëngritje në peshën 77 kilogramë, Erkand Qerimaj nëpërmjet një konference për shtyp reagoi pas
Qerimaj, pozitiv në testin anti-doping (VIDEO) Peshëngritësi shqiptar Ekand Qerimaj ka rezultuar pozitiv në testin antidoping që i është nënshtruar në europianin e Ant
Berisha uron Kampionët Kryeministri Sali Berisha uroi ekipin shqiptar të peshëngritjes për rezultatet e arritura në Turqi. Në një mesazh dërgua
Peshëngritje, Shqipëria siguron 4 bileta për në Londër 2012 Kombëtarja Shqiptare e Peshëngritjes është kthyer nga Parisi me 4 bileta për Lojërat Olimpike Londër 2012. Në rënditjen
Botërori i Peshëngritjes, Medalje bronzi për Romela Begaj Romela Begaj ka marrë medalje bronzi në stilin e shkëputjes në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Paris. N