999 rezultate për

perzgjedhur

Qytetet më të bukur në botë, mes tyre Berati (VIDEO) Në renditjen e 30 qyteteve më të bukur në botë është renditur dhe Berati, i cili është një qytet i mbrojtur nga UNESCO.
Ja kush është suksesi i radhës nga Dua Lipa (VIDEO) Emri i Dua Lipës është kthyer në çështjen e ditës. "Last Dance" i Duas do të transmetohet gjatë gjithë disa herë në BBC
Dilemat e Deschamps, harron 5 yje që po shkëlqejnë (FOTO LAJM) Europiani në Francë çdo ditë po afrohet më shumë, ndërkohë që të gjitha kombëtaret kanë dilema të mëdha sa i përket lojt
Willian përzgjedh 5 lojtarët e ëndrrave (FOTO LAJM) Mesfushori i Chelseat, Willian ka përzgjedhur 5 lojtarët e ëndrrave, teksa bie në sy fakti që në të nuk bën pjesë asnjë
“Lëviz Albania”, shpallen fituesit e ideve në rajonin e Shkodrës “Lëviz Albania” pas dy ditësh prezantime të projekteve dhe ideve nga Organizatat Jofitimprurëse dhe njerëzve të ndryshëm
UEFA shpall ndeshjen e vitit (VIDEO) UEFA pas një sondazhi të kryer në sajtin e saj ka përzgjedhur edhe ndeshjen e vitit sipas UEFA-s dhe sërish pjesë është
Der Spiegel: 45 Fotot e Vitit (FOTO LAJM) Gjatë vitit 2015, përveç refugjatëve, krizave në Ukrainë, Siri dhe Irak, ka pasur edhe fatkeqësi natyrore në Kili dhe Ne
"Year in Review" largon kujtimet e këqija në Facebook "Year in Review" është përmbledhje e postimeve me më së shumti pëlqime, komente apo shpërndarje gjatë vitit dhe i rregul
5 talentet shqiptarë që pritet të shpërthejnë në të ardhmen (FOTO LAJM) Gianni de Biasi deri më tani ka bërë një punë fantastike së bashku me Tramezzani. Por detyra e tyre për të përzgjedhur 2
FSHF: Të gjithë kuqezinjtë në Francë Delegacioni i Federatës Shqiptare të Futbollit do të jetë shumw i madh gjatë finaleve të Evropianit “Francë 2016”. Ndërs
Van Gaal: Ja Top 5 futbollistët që kam patur deri tani (FOTO LAJM) Louis van Gaal ka përzgjedhur 5 futbollistët më të mirë që ka patur në skuadrat e tij deri tani. Sipas teknikut të Ma
Top 21 çiftet në futboll (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo dhe Irina Shayk nuk janë më bashkë, por kjo nuk do të thotë se nuk ka më çifte të bukura dhe interesan
10 futbollistët italian më të mirë në vite (FOTO LAJM) Ata janë padyshim lojtarë që kanë bërë historinë e futbollit italianë, ndërkohë që disa prej tyre vazhdojnë ta bëjnë end
Yje që nuk plaken (FOTO LAJM) Për shumë personazhe të botës së show-bizit vitet duket se nuk duken, pasi tek ta reflektohet një rini e përjetshme.
SPECIALE/ 10 yjet që u zbuluan këtë sezon (FOTO LAJM) Kampionatet kryesore evropiane kanë përfunduar sezonin 2014-15. Ndryshe nga emrat e zakonshëm si Lionel Messi e Cristian
Xhaka në formacionin e vitit në Bundesligë (FOTO LAJM) Faqja zyrtare e Bundeligës ka kryer një sondazh për të përzgjedhur 11-shen më të mirë për këtë sezon. Surpriza më e madh
154 punësimet, ja emrat e administratorëve të përzgjedhur (LISTA) Punësimet e reja nga ana e Sekretariatit për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit po vazhdon sipas parashikimeve. Pa
Kolarov zgjedh formacionin e ëndrrave (FOTO) Mbrojtësi i Manchetser City-it, Aleksandër Kolarov ka përzgjedhur formacionin e ëndrrave. Serbi i cili do të rikthehet n
Deco zgjedh Top 11 e ëndrrave në Champions (FOTO LAJM) Portugezi Deco është fitues i dy Champions League-ve, një me Porton në vitin 2004 dhe me Barcelonën në vitin 2006. Ai ka
Top 11 i Champions League (FOTO LAJM) Pas përfundimit të ndeshjeve të vlefshme për 1/8-at e Champions League portali më i madh në Europë "Goal.com" ka përzgje