999 rezultate për

pervec

Rritet numri i të vdekurëve nga sulmi në New-York (VIDEO) Ka shkruar në 8 numri i të vdekurve nga sulmi me kamion në New York të SHBA-ve, ku të lënduar mbetën dhjetëra të tjerë,
EMRI/ Kreu i ri i SHISH përveç emrit Helidon ka dhe një emër që e ka marrë në Greqi Helidon Bendo është propozuar nga Edi Rama në krye të Shërbimit Informativ të Shtetit, pas dorëheqjes së Visho Ajazi Lik
Haskuka: Kam folur me Baxhakun që LDK-ja ta përkrahë VV-në në Prizren Mytaher Haskuka, kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Prizrenit ka thënë se beson që më 19 nëntor, shumica
10 trashëgimtarët mbretërorë më të pashëm në botë (FOTO LAJM) Njerëzit me “gjak blu” gjithmonë tërheqin vëmendjen, sidomos nëse përveçse mbretërorë janë edhe të pashëm, shkruan albeu
Barcelona 3-1 Olympiakos: Notat e lojtarëve, Messi mbret (FOTO) Barcelona fitoi ndaj Olympiakosit me rezultat 3-1 në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. I pari që shënoi në këtë
Shokohet Chelsea, edhe Moses mungon gjatë Mesfushori nigerian, Victor Moses ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Crystal Palace. Në minutën e 40-të, nigeriani
Shokohet Chelsea, edhe Moses mungon gjatë Mesfushori nigerian, Victor Moses ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Crystal Palace. Në minutën e 40-të, nigeriani
Asnjëra se pranon të vërtetën, përveç kësaj aktoreje shqiptare Nëse dikur artistët përfliteshin për artin e tyre; këngët, muzikën, rolet, shfaqjet, sot gjërat kanë ndryshuar. Në fo
Arifi premton se përveç qyteteve do të pastrohen edhe fshatrat Faza e parë e deponisë së Tetovës tashmë ka përfunduar, ndërsa ka mbetur të realizohet edhe faza e dytë, ku si Regjion i
Tre gjëra më të rëndësishme për Tetovën, përveç politikes (FOTO LAJM) Tetova është qyteti më i madh shqiptar në Maqedoni. Qendër historike dhe zhvillimore për shqiptarët e këtij shteti të vo
Bologna 1 - 1 Inter, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Interi nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim në ndeshje me Bolognan (1-1). Shumë lojtarë të Interit nuk isht
Kryebashkiakja e Shkodrës përgëzon Vllazninë: Na dhuruat emocione Fitorja e arritur në ndeshjen e parë të kampionatit ndaj Lushnjës, në ndeshjen e luajtur në Fier, është pritur mirë nga
Përveç iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, Apple sjell edhe LTE Apple Watch (VIDEO) Rrjedhja e iOS 11 nga GM ka dhënë shumë informacione lidhur me pajisjet e reja të Apple. Tashmë dihet se në këtë mes
Cunat e Kombëtares aktiv me ekipet e tyre, përveç Roshit Sokol Cikalleshi ka debutuar sot me ekipin e tij të ri në Turqi, Osmanllëspor. Skuadra e sulmuesit shqiptar u mposht në
Ja kur do t’i marrin pagat veteranët e UÇK’së Pensionet e rreth 10 mijë veteranëve të UÇK-së pritet të realizohen shumë shpejt. Veteranët e luftës së UÇK-së pritet
Një parti shqiptare “jepet me qira”! (FOTO) Në bulevardin e lagjes "18 shtatori" në Gjirokastër, përballë me Gjykatën të bie në sy një mbishkrim në zyrat e Partisë
Deputeti demokrat ironizon qeverinë e Ramës: Mbani frymën! Ditën e nesërme PS mban asamblenë e parë pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Gjatë kësaj mbledhje pritet të prezantohet
Kurti: Votojmë një kandidat tjetër të PAN përveç Kadri Veselit Seanca e tanishme konstituive e Kuvendit të Kosovës po shoqërohet me debate të forta në sallë. Ndërkohë që Kadri Ves
Kusari: PAN të vijë në seancë me një emër tjetër përveç Kadri Veselit Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me
Përveç Muhaxherit, konfirmohet edhe vrasja e 4 shqiptarëve të ISIS-it Koalicioni ndërkombëtar ushtarak, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar zyrtarisht për sulmet e s