999 rezultate për

personeli

Serbët vijojnë të bllokojnë rrugët Rruga Prishtinë-Zubin Potok është bllokuar për afro një orë mëngjesin e sotëm nga serbët e veriut në shenjë proteste nda
Implementimi i IBM, vijon puna për ndërtimin e infrastrukturës në Jarinjë Vazhdojnë punimet për ndërtimin e infrastrukturës në pikën kufitare në Jarinjë sipas marrëveshjes se IBM. Aty do të ve
Futet në valixhe për tu arratisur nga burgu Ka dështuar plani i një 18-vjeçari i cili për tu arratisur nga burgu 325 pranë zonës së “Ali Demit” në Tiranë është futu
Ankesa për urgjencën e Tiranës, masa ndaj personelit Ministri i Shëndetësisë ka urdhëruar shkarkim nga puna të infermieres primare në urgjencën e Tiranës, ndërsa mjekut prim
Mjekët në protesta: Na dhunojnë familjarët e pacientëve Personeli mjekësor në spitalin rajonal të Kukësit ka zhvilluar një protestë një orëshe të enjten kundër dhunës sistemati
Skandali në Brazil, ndëshkohen ushtarët amerikanë Tre ushtarët amerikanë në ekipin e sigurisë dhe një pjesëtar i personelit në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Brazil
Kequshqyerja, problem shqetësues për fëmijët Ministria e Shëndetësisë me një financim nga Fondi Spanjoll i Arritjes së Objektivave ka ndërmarrë një fushatë sensibili
Twitter rrit sigurinë Rrjeti social “Twitter” ka blerë kompaninë “Dasient”, e specializuar për luftën kundër viruseve dhe sigurinë në internet
Festat e fundvitit, policia me plan masash Për të realizuar mbarëvajtjen e festave të fundvitit Policia e Shtetit ka përgatitur një plan masash për parandalimin e
Irlanda tërheq personelin e ambasadës së saj në Vatikan Qeveria e Irlandës ka terhequr personelin e ambasadës së tij nga Vatikani, pas skandalit të publikuar në media ku një pr
SHBA tërheq personelin nga Jemeni Shtetet e Bashkuara kanë urdhëruar të gjithë personelin jo të domosdoshëm të ambasadës amerikane në Jemen, që të lënë ve
Greqia paralizohet nga greva 24 orëshe Një grevë 24-orëshe në Athinë ka ndalur autobusët, metrot, dhe shërbimet e tramvajit në kryeqytet, duke mbushur rrugët m
Manastiri i Deçanit bojkoton zgjedhjet Monitoruesi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme “Demokracia në veprim”, në Pejë, ka bërë të ditur se personeli i Manastirit
OKB leviz gjysmen e personelit Pesë punonjës të OKB-së humbën jetën gjatë një sulmi në Kabul Misioni i OKB
SHBA: Jep dorëheqjen shefi i personelit të Nënpresidentit, Luis Libi Shefi i personelit të nënpresidentit Dik Çejni, Luis Libi, dha dorëheqjen pasi u akuzua për deklarata të rreme dhe pengi