999 rezultate për

persiper

ISIS merr përsipër sulmin që la 11 persona të lënduar në Universitetin Ohios Organizata terroriste ISIS ka marrë përsipër sulmin e djeshëm me makinë dhe thikë në Universitetin shtetëror të Ohio, n
Limaj: "Po akuzohem për vrasjet ka marrë përsipër Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së" Deputeti Fatmir Limaj, ka reaguar pas aktakuzës së ngritur sot nga Prokuroria Speciale për veprën penale "krimi i luftës
Pronari i magazinës me kanabis mer përsipër akuzat: Të arrestuarit s'kanë lidhje me aktivitetin Pronari i magazinës ku dy ditë më parë u sekuestruan 1.3 ton kanabis në proces tharjeje, ka marrë të gjitha akuzat mbi v
Operacion i rrallë për të ndarë dy vëllezërit me kokat e ngjitura (FOTO LAJM) Anias dhe Jadon mcDonald jane binjakë të cilët kanë lindur me kokat e ngjitura. Lindja e tyre ishte e rrallë, sipas m
"Britania të përmbushë detyrën e saj morale ndaj fëmijëve refugjatë" Ministri i Brendshëm francez, Bernard Cazeneuve, i kërkoi zyrtarisht Britanisë së Madhe që të marrë përsipër "detyrën e
Rama flet për "mbetjet": PD po bën rolin e "gogolit", tremb qytetarët (VIDEO) Një rubrikën e përjavshme "Komunikim javor", kryeministri Edi Rama në një video-mesazh për ligjin e mbetjeve ka bërë të
Sulmi vetëvrasës në autobusin e rebelëve sirianë/ ISIS merr përsipër autorësinë I ashtuquajturi Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin vetëvrasës në një autobus që transportonte luftëtarë nga grupe
ISIS merr përsipër sulmin që vrau 66 persona në Pakistan ISIS ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin terrorist të kryer këtë të hënë nga një kamikaz në një spital në Quetta,
“Rugovasit Rugovasit” marrin përsipër sulmin në Kuvendin e Kosovës Një grup i quajtuar “Rugovasit Rugovasit” kanë marrë përsipër sulmet me predhe ndaj godinës së Kuvendit të Kosovës. P
Ja kush e mori përsipër sulmin mbi Kuvendin e Kosovës Një grup i panjohur duket se ka marrë përsipër sulmin mbi Kuvendin e Kosovës. Në një e¬mail që është dërguar tek Gazeta
ISIS merr përsipër shpërthimet në Siri Shpërthimi gjigand që ndodhi si pasojë e plasjes së autobombës u përplas me ndërtesat që i përkisnin një agjencie siguri
ISIS merr përsipër sulmin në Nisë Organizata terroriste ISIS ka marrë përsipër sulmin në Nisë të Francës. Lajmi në fjalë është konfirmuar në një raportim
Ja formulari i dekriminalizmit (FOTO) Partia Socialiste për të gjitha mediat ka shpërndarë formularin e Dekriminalizimit. Fotot tregojnë modelin e formular
"S'ka gomist që të merr përsipër..." Flori Mumajesi, me postimin e radhës në Instagram, ka shënjestruar femrat të cilat kryejnë ndërhyrje dhe më pas pasojat
Ja çfarë pritet të diskutojë Kerry në Tiranë Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të qëndrojë shumë gjatë në Tiranë të dielën, por mesazhet e tij do të je
IKMT operacion në Himarë, së shpejti nis ndërtimi i shëtitores (VIDEO) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka nisur sot një operacion në zonën turistike të Himarës. Sipas planit,
Grupacioni i Qytetarëve Anonim merr përsipër djegjen e 4 makinave zyrtare Grupacioni i Qytetarëve Anonim ka marrë përsipër vënien e zjarrit ndaj katër veturave zyrtare mbrëmë, në katër qytete të
ISIS merr përsipër masakrën në San Bernadino ISIS ka marrë përsipër përgjegjësinë e sulmit në qendrën mjekësore në San Bernadino të Kalifornisë. Me anë të një njofti
Kompania kineze merr përsipër ndërtimin e autostradës Shqipëri-Mali i Zi Kompania kineze e ndërtimit “China Pacific Construction Group”, do të ndërtojë autostradën midis Malit të Zi dhe Shqipër
Rama i përgjigjet Anastasit: Nuk bëra llogaritë e kishës Shpesh, reagimet e Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë shkaktojnë debat në opinionin publik. E njëjta gjë duket s