999 rezultate për

perputhje

Serbia do që në përfaqësime rajonale, pranë Kosovës të shkruhet edhe KSKB 1244 Shefi i ekipit serb për bisedime me Prishtinën, Borislav Stefanovic, ka thënë se ka biseduar dje përmes video-linkut me
Mediu: Ligji mbi mbetjet në perputhje me sugjerimet e BE Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu ka zhvilluarnjë takim me komisionerin e Bashkimit Europian për Mjedisin me Janes Potoc
Çdo marrëveshje në përputhje me Rezolutën 1244 Bisedimet rreth pikëkalimeve kufitare Jarinje e Bërnjak si dhe përfaqësimi i Kosovës në takimet rajonale është paralajmë
Regjistrimi në përputhje me MO-në Zëvendëssekretari amerikan i Shtetit, Philip Gordon, ka deklaruar se SHBA-të ndajnë shqetësimet dhe vërejtjet e shprehur
Deputetët e PD: Dekreti Topit, jo në përputhje me kushtetutën Duke marrë shkas nga hedhja poshtë e dekretit të presidentit nga kuvendi mbi kandidaturën për Kontrollin e Lartë të Sht
Haxhinasto-Popovski: Censusi, në përputhje me realitetin Ministri i jashtëm Edmond Haxhinato, ka pritur sot me homologun e tij maqedonas Nikola Popovski. Në një konferencë të pë
Haxhinasto: Regjistrimi, ligji sipas standardeve Zëvendëskryeministri, Edmond Haxhinasto, njëherësh ministër i Jashtëm, ka deklaruar se ligji për regjistrimin e populls
Haxhinasto: Rajoni duhet të përfshihet në BE Ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto, në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun e Malit të Zi Milan Rocen k
Berisha: Standartet më të rëndësishmet Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka përshëndetur raportin paraprak të OSBE/ODIHR-it dhe ka theksuar se për qeveri
Butler: Garantoni zgjedhje të lira Natasha Butler, zëdhënësja e komisionerit evropian Stefan Fyle, tha të enjten se zgjedhjet janë në duart e autoriteteve
MPB ndëshkon 22 punonjës policie Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka ndëshkuar rreth 22 punonjës të policisë për shkak të shkeljes së rregull
Tabulatet e gazetarëve, OSBE: Respektoni pavarësinë e medias Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth, ndërsa thekson nevojën për të hetuar plotësisht dhe sa më shpejt ngjarje
Fiksimi i Adelina Tahirit Eshtë vetëm 18 vjeç por ama famën e ka të madhe, jo vetëm në Kosovë por tashmë edhe në të gjithë Shqipërinë. E bukur, me
Zgjedhjet vendore, Wollfarth takon Ramën Eugen Wollfarth, ambasadori i OSBE-së në takimin që zhvilloi me kreu e PS-së, Edi Rama, i ka përcjellë kërkesën për fil
Fullani: Blerja e "Dajtit" ne perputhje me kuadrin ligjor Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ka folur për herë të parë p&e
Meta: Zgjidhje ne perputhje me transparencen dhe Kushtetuten Ministri i Jashtëm Meta dhe homologu i tij Nickolay Mladenov po mbajnë një konferencë të pë