999 rezultate për

perputhje

Hashim Thaçi beson akoma te Misioni i Ri Kryeministri Hashim Thaçi tha se formimi i institucioneve të reja duhet të bëhet në përputhje të plotë me Kushtetutën d
Thaçi: "Misioni i Ri" do shkojë deri në fund Hashim Thaçi është gëzuar sot lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, që e hodhi poshtë zgjedhjen e Isa Mustafës krye
Në Thesarin e Shtetit u vodhën 713 milionë lekë Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë njofton se vlera monetare e munguar në Thesarin e Bankës është 713 milionë le
Haradinaj: Thaçi mund të shërbejë mirë në opozitë Menjëherë pas takimit mes Ramush Haradinajt, Isa Mustafës, Fatmir Limajt dhe Albin Kurtit, ka folur lideri i AAK-së.
“Mospërputhje karakteri”, Anderson divorcohet sërish Zëdhënësit e Pamela Anderson kanë deklaruar se ajo është divorcuar për herë të katërt dhe kjo ka ndodhur për "mospërputh
Sot rinumërohen 439 qendra votimi Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i mbi 22 mijë votave me kusht. Ndërkohë, gjatë ditës së
Thaçi premton formimin e qeverisë Kryeministri Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e SHBA-ve, Tracey Ann Jacobson. Biseda është për
Putini: Në Krime u votua në përputhje me precedentin e Kosovës ​Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e SHBA-së Barak Obama. Ai ë
Ministri Çeku: Për Ushtrinë vendosim ne Ministri i FSK-s, Agim Çeku shprehet në një intervistë për RTK se NATO nuk ka autoritet të marrë vendime për të ardhmen
Kosovë-Xhamajkë, FFK njofton FIFA-n Federata e Futbollit e Kosovës ende nuk e ka zyrtarizuar ndeshjen miqësore që pritet të zhvillohet në stadiumin olimpik
SHBA kërkon konstituimin e komunave në veri sipas ligjeve të Kosovës Formimi i komunave në veri të Kosovës duhet të bëhet në përputhje me ligjet e Kosovës, me rezultate në zgjedhje dhe në f
Pronarët e vilave që mund të shemben do të ankohen tek EULEX MMPH kërcënon se do të shembë të paktën 20 vila që sipas saj janë pa leje ndërtimore në Prevallë. Pronarët e vilave të
Gazsjellësi TAP, prezantohen kodet tarifore Gazsjellësi TAP ka prezantuar para tre rregullatorëve të energjisë kodet tarifore që do të zbatohen përgjatë viteve të o
Politika nuk ndikon tek Antikorrupsioni Komisioni për Parandalimin e Korrupsionit (KPK) nuk vepron në baza politike dhe lufta kundër këtij fenomeni nuk përjasht
Kushtetuesja: Marrëveshja, në përputhje me Kushtetutën Lëvizja Vetëvendosje më 4 korrik dorëzoi në Kushtetuese Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së Brukselit. Kjo k
Thaçi: Duhet të votohet ratifikimi i marrëveshjes Ka nisur seanca plenare në Kuvendin e Kosovës ku pritet që të ratifikohet marrëveshja e Brukselit e nënshkruar më 19 pri
Miratohet Rezoluta për Luginën Rezoluta për Luginën e Preshevës është miratuar nga ligjvënësit e Kosovës. Rezoluta u jep mbështetje shqiptarëve të Lugi
Konfiskohen 30 mijë franga zviceriane Një mërgimtari i janë konfiskuar plot 30 mijë franga zviceriane në ambjentet e autoriteteve doganore në aeroportin “Alek
Marrëveshje apo dialog? Rrugëtimi paqësor mes Serbisë dhe Kosovës ka ngecur diku, duke mos i dhënë një drejtim definitiv atij. Mes marrëveshjes
Pas PS edhe LSI e angazhur për zgjidhjen e cështjes çame Pas Partisë Socialiste, edhe LSI ka shprehur sot angazhimin për zgjidhjen e ceshtjes came. Në një konference për mediat,