999 rezultate për

perpjekjet

Ja çfarë thotë Minxhozi për dështimin e zyrtarëve shqiptarë në përpjekjet e Kosovës (VIDEO) Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi, i ftuar në Emisionin “Komiteti” ka folur rreth përpjekjeve të zyrtarëv
Projekt i kujt është pavarësia e Kosovës? nga Jakup Krasniqi - Ka kohë që analistë e pacifistë të ndryshëm nuk ngurojnë të thonë: “Pavarësia e Kosovës ësht
Perpjekjet e para institucionle te shqiptareve per te vendosur marredhenie diplomatike me SH.B.A.? Dorian Koci - Ne fotot e meposhteme jane Edward Everett dhe Theodore Lyman, dy personalitete te rendesishme te jetes ku
Jeta e fëmijëve të refugjatëve në kamp (FOTO LAJM) Përmes këtyre fotove do të shikoni jetën e vështirë që bëjnë fëmijët e emigrantëve në Calais të Francës. Të vetëm, në ba
Ambasadori Lu: në 15:30 bashkëbisedojmë për korrupsionin Ambasadori Donald Lu do të ketë ditën e sotme një komunikim virtual me të gjithë qytetarët, lidhur me përpjekjet kundër
Vazhdojnë përpjekjet për të gjetur një zgjidhje mbi legjislacionin zgjedhor Dje pas dështimit për të arritur marrëveshje mbi legjislacionin zgjedhor, edhe pse u realizuan edhe takime bilaterale me
Mediat e huaja: Kaçe si Zidane Portali prestigjioz sportiv, Goal.com, ka zgjedhur Ergys Kaçen, si lojtarin më të mirë të ndeshjes Shqipëri-Francë (1-0)
Zaev: Kam materiale edhe më të forta për Gruevskin Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, vazhdon të jetë i bindur se me publikimin e bombave më serioze, të planifikuara për periud
Washingtoni porosit Kosovën: Korrupsioni është zhgënjimi kryesor i qytetarëve Thomas Melias, zëvendës ndihmëssekretar në Departamentin Amerikan të Shteti në Byronë për Demokraci, të Drejtat e Njeriu
Lufta në Ukrainë, dështojnë përpjekjet për paqe (FOTO LAJM) Nuk është arritur ndonjë marrëveshje për pajtim mes palëve në Ukrainë ndërmjet pales ukrainase dhe separatistëve pro-rus
Përpjekjet e Kosovës për një politikë të jashtme të dimensioneve të saja Pesha dhe forca që ka një vend, qoftë në aspektin e brendshëm e qoftë në aspektin e j
SHBA: Aeroplani jordanez nuk u rrëzua nga ISIS, pësoi aksident Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë hedhur poshtë hipotezën e ISIS, se ata kanë mundur të shkatërrojnë një aeroplan jor
New York Times: Paranojat e një Presidenti Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdoan ka deklaruar se arrestimet e fundit të 14 dhjetorit ishin të nevojshme për të e
La Liga, Valencia ngjitet në krye (VIDEO) Një fitore e pastër 3-0 në “Mestalla” ndaj Cordobas e ka ngjitur Valencian në krye të La Liga-s, me pikë të barabarta me
Jahjaga kërkon angazhimin e Serbisë për personat e pagjetur Ende 15 vjet pas luftës në Kosovë, mbi 1700 qytetarë të vendit konsiderohen të pagjetur dhe përpjekjet e deritashme kanë
Shqipëria dënon masakrën mbi minoritetet në Irak Ministria e Jashtme e Shqipërisë dënon me force, masakrën me baza fetare të rreth 80 burrave të besimit jazidi dhe rrëmb
Donohoe: Shqipëria merr statusin në qershor Kryeministri Edi Rama priti sot në një takim Ministrin Irlandez për Çështjet Evropiane Pascal Donohoe. Pa dhënë shumë
Reeker vlerëson përparimin e Ballkanit drejt integrimit në BE Zevendës/ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, konsideron se ka përparim mes vendeve të Ballkanit dr
Vazhdojnë përpjekjet për lirimin e gazetarit Sot Këshilli Nismëtar për lirimin nga parabugimi të gazetarit maqedonas Tomislav Kezharovski do të takojë Avokatin e Pop
Çejku: Haliti lufëtar i lirisë e pluralizmit politik në Maqedoni Familjes së politikanit të mirënjohur Abdurraman Halitit, i ka shprehur ngushëllimet e tij Ambasadori i Republikës së Sh