999 rezultate për

perpjekjet

DASH: Kosova ka rritur përpjekjet për eliminimin e trafikimit me njerëz Qeveria e Kosovës nuk i përmbush plotësisht standardet minimale për eliminimin e trafikimit me njerëz, por po bën përpje
Konfirmohet referendumi për pavarësinë e Katalonisë nga Spanja Katalonia do të mbaj një referendum për t’u ndarë nga Spanja më 1 tetor, ka thënë kreu i rajonit të premten. Përpjekj
Ekpertët tregojnë orarin perfekt të punës Disa studiues suedezë kanë kryer një kërkim kohët e fundit. Ata vëzhguan për 23 muaj reagimet e 68 infermiereve, të c
Përpjekjet e fundit të Mustafës për ta shpëtuar Qeverinë nga rënia Vizitën e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa në Bruksel, analistët e vlerësojnë si përpjekjen e tij të fundit që t’ia
Historia e Miss-it shqiptar dhe përpjekjet e vazhdueshme për t'u bërë nënë (FOTO LAJM) Alma Ajazi Bossuet mund të jetë një emër i panjohur për publikun shqiptar, por pas saj fshihet një histori e jashtëzakon
Erdogan i thur elozhe Vuçiç-it: Udhëheqja, vizioni dhe përpjekjet tuaja... Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka përgëzuar Aleksandar Vuçiçin për fitoren e zgjedhjeve presidenciale në Se
Merkel merr vlerësimin më të lartë nga Muzeu Amerikan i Holokaustit Për përpjekjet e saj për të promovuar kujtimin e Holokaustit në Gjermani, muzeu Amerikan Përkujtimor i Holokaustit do t’
John Kerry: Disa vende në Evropë po “pushtohen” nga korrupsioni dhe autoritarizmi Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, paralajmëroi homologët e tij evropianë për rreziqet e rritjes së autoritarizmi
Parlamenti Europian bllokon përpjekjet e Turqisë për t'u bashkuar me BE-në Parlamenti Evropian ka votuar sot për të ngrirë planet afatgjata që Turqia të bashkohet me BE-në, në atë që është parë s
Kali bie në pusetë, përpjekjet e dëshpëruara të qytetarëve për ta nxjerrë (VIDEO) Përmbytjet e shkaktuara nga reshjet e shiut e kanë kthyer qytetin e Durrësit në një pellg gjigant uji. Kjo gjendje që
Dështojnë përpjekjet e radhës për bashkimin e opozitës shqiptare në Maqedoni Shoqata e ish të burgosurve dhe të përndjekurve politikë, thirri takim të partive jashtëparlamentare shqiptare. Thirr
VMRO dhe LSDM akuzojnë njëra-tjetrën për përpjekjet e pezullimit të zgjedhjeve VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë vazhduar akuzat e ndërsjella për ngecjet në zbatimin e Marrëveshjes së Përzhinës si dhe pezulli
Ja urimi "vëllazëror" i presidentit serb për ditëlindjen e Putin Presidenti serb Tomislav Nikoliç i ka uruar ditëlindjen e 64-të presidentit rus, Vladimir Putin. Në urimin e tij, Nik
Basha: Tronditëse vrasja e efektivit të FNSH-së Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me vrasjen e efektivit të FNSH-së, Ardian Kodra, gjatë
Ad hoc/ Dështojnë sërish përpjekjet për zgjedhjen e anëtarit të pestë Anëtarët e Komisionit të përkohshëm Ad hoc për ndjekjen e punës së mediave gjatë zgjedhjeve nuk arritën të merren vesh p
Hoxhaj: E rrezikshme ngritja e shtatores së Sllobodan Millosheviqit Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka kundërshtuar ngritjen e përmendores së diktatorit serb, Slobod
Thaçi pesimist: Nuk besoj që përpjekjet e Hajndëllit do të kenë sukses Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me të dërguarin special të Gjermanisë, Johanes Hajndë
Rama shkon në zyrën e Metës para takimit me komisionerin Hahn Në një kohë kur sot viziton vendin tonë Komisioneri Europian Johannes Hahn dhe një ditë para seancës plenare të Kuvendit
Obama: SHBA do të rrisë përpjekjet ndërkombëtare për të luftuar ISIS-in Presidenti amerikan Barack Obama, gjatë fjalimit të përjavshëm pas sulmeve të Brukselit, ku shprehu ngushëllimet për fam
Krasniqi: Përpjekjet e Lëvizjes së Fshehtë Kombëtare, themeli i shtetformimit të Kosovës Nga Jakup Krasniqi - Njeriu sa të jeton dëgjon edhe në pleqëri mëson. Kombi ynë ka dekada që jemi mësuar të dëgjojmë mas