999 rezultate për

perparim

Westerwelle: Kosova ka bërë përparime Ministri i jashtëm gjerman Guido Westerwelle në debatin e fundit në Bundestagun gjerman kushtuar Kosovës, ka deklaruar s
Obama përshëndet përparimin social në Brazil Në vizitën e tij të dytë në Brazil, presidenti amerikan Barak Obama ka folur rreth vlerave që ai thotë i bashkojnë popuj
Përparimi afatgjatë i Kosovës, objektiv i FMN-së Presidenti i Kosovës, Behxhet Pacolli, ka pritur sot një delegacion të Fondit Monetar Ndërkombëtar, të kryesuar nga Adam
DASH: Shqipëria, përparim në luftën kundër drogës Departamenti i Shtetit botoi sot raportin vjetor për luftën kundër trafikut ndërkombëtar të drogës. Raporti i hedh një v
Fyle: Kroacia përparon, por ende jo mjaftueshëm Eurokomisari për zgjerim Shtefan Fyle, duke e prezantuar raportin kohor për përparimin e Kroacisë drejt anëtarësimit në
Jeremiç: 2011-ta, viti i integrimit të Ballkanit Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç dhe ai i Suedisë Karl Bildt janë pajtuar sot në Beograd se viti 2011 do të jet
Maqedoni, Fuere komenton raportin e KE-së Raporti i KE-së për Maqedoninë për vitin 2010 e shpreh realitetin dhe përmban një vlerësim real për ngjarjet nga 12 muaj
Pier Mirel: Raporti, zile për zgjim Presidenti i Republikës, Bamir Topi priti sot Drejtorin për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Zgjeri
Fuere: Në pritje të raportit të KE-së Ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere deklaroi se në raportin vijues për rezultatet e arritura të Maqedonisë nga Komi
Feith-Topi: Perparimi i Shqiperise, model per Kosoven Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar (ICO), Peter Feith vlerësoi sot se përparimi i madh i Shqi
Riker, Pret perparim nga takimi i sotem Gruevski - Papandreu Takimi i sotëm i kryeministrave Nikolla Gruevski dhe Jorgos Papandreu në Bruksel është mundësi
EURO 2012: Ukraina dhe Polonia shenojne perparim Polonia dhe Ukraina po bëjnë hapa positive, ndërsa përgatiten për kampionatin evropian të
Bildt: Vit i perparimit te Ballkanit Ministri i Jashtëm suedez, Carl Bildt, ka vlerësuar se ky vit ka qenë vit i hapjes dhe përparimit dr
Zgjedhjet komunale dhe perparimi i Kosoves Me afrimin e zgjedhjeve komunale të 15 nëntorit në Kosovë, ende mbetet e paqartë pjesëmarr
SHPK: Perparime rreth atentatit kunder Rugoves, UNMIK pohon te kunderten Ne baze te hetimeve te bera deri tani nga njesitet e krimeve serioze te policise rreth tentim atentatit ndaj kryetarit I