E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

perparim

Kosova bën përparime në drejtësi Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi në fillim të punimeve të seminarit dy ditorë “Republika e Kosovës dhe Gjykata Ndërkom
Kukës, arrestohet grabitësi i turistëve çekë Policia e Kukësit ka vënë në pranga autorin e grabitjes së turistëve çek në Ujmisht. Mësohet se autori i kësaj grabitje
Integrimi, Vamen: Shqipëria ende shumë për të bërë MInistri i Jashtëm Edmond Haxhinasto është takuar sot me Ministri i Çështjeve Evropiane të Mbretërisë së Danimarkës, Nik
Kosova të trajtohet si shtetet e tjera Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në takimin me ministrin për çështje evropiane të Danimarkës, Nicol
Pranimi i integritetit territorial të Kosovës, përparim në Ballkan Drejtori i përgjithshëm për zgjerim në Komisionin Evropian, Stefano Sanino, ka shprehur sot kënaqësi për atë se me prani
Zbulohet proteina që bllokon përparimin e virusit HIV Një grup studiuesish amerikanë, të "New York University Langone Medical Center", kanë zbuluar një proteinë që është në g
Raporti për trafikim të organeve në KS të OKB-së Eulex më 8 Shkurt do ta njoftoj Këshillin e Sigurimit të OKB-ës për rezultatet e hetimeve me organe në Kosovë, anise det
Pakti detar me Greqinë, Delavekouras: Presim përparim në këtë çështje Pakti detar për vendosjen e kufijve mes Shqipërisë dhe Greqisë edhe pse është rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese shikohet s
Elbasan, grabitën banesat, arrestohen tre persona Tre persona të akuzuar për veprën penale të vjedhjes janë ndaluar nga Policia e Elbasanit. Sipas burimeve te policise në
SHBA-të përshëndesin përparimin në dialog Ambasadorja amerikane në Serbi, Mary Warlick, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e përshëndesin përparimin
Arvizu: Përparimet e Shqipërisë gjatë këtyre 20 viteve, të mëdha Gjatë një aktiviteti të organizuar nga ambasada amerikane për ‘javën ndërkombëtare të arsimit’ ambasadori amerikan Aleks
Qindra letra Stefan Fules për identitetin maqedonas Heqja e mbiemrit "maqedonas" në raportin e përparimit të tetorit të BE-së dhe referimi më pas ndaj delegacionit maqedona
Kuvendi i Kosovës do të debatojë për raportin e progresit Lidhja Demokratike e Kosovës, ka kërkuar që në një nga seancat e radhës në Kuvendin e Kosovës, të debatohet për raportin
Hand: Shqipëria ka bërë përparime më pak se mundësitë Njëzetë vjet pas rihapjes së ambasadës amerikane në Tiranë, një prej anëtarëve të delegacionit të parë zyrtar nga Shtete
Jam i kënaqur me përparimin e skuadrës Juventusi e ka filluar sezonin e ri shume mirë, duke fituar dy nga tre ndeshjet e tyre të para. Pavarësisht nga një bara
Fyle: Raporti do të jetë i drejtë Zëvendëskryeministrja për çështje evropiane, Teuta Arifi dhe eurokomisioneri për zgjerim, Shtefan Fyle u takuan sot në B
“Delo”: Serbia pranë njohjes së Kosovës Marrëveshja e arritur për vulat doganore midis Kosovës e Serbisë tregon se kjo e fundit është afër njohjes së pavarësisë
Merkel: Të zhbëhen strukturat paralele Kancelarja gjermane Angela Maerkel tha se Gjermania dëshiron që Serbia të jetë në BE, por për këtë duhet të arrijë përpa
Kosova, pak përparim në Raportin e Progresit Vonesat në konstituimin e institucioneve pas zgjedhjeve të lira i kanë kushtuar Kosovës me ngecje të theksuara në përmbu
Warlick: Bisedimet, priten përparime të mëdha Uashingtoni në mënyrë të fuqishme e përkrahë Serbinë në integrimin e saj evropian, ka thënë ambasadorja amerikane në Beo