999 rezultate për

perparim

Në Bruksel shënohen përparime Delegacioni i Republikës së Kosovës, i kryesuar nga Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri me datë 30 dhe 31 Maj 2013 ka që
Hejg përshëndet përparimin e normalizimit të marrëdhënieve Shefi i diplomacisë britanike, Uilliam Hejg, në prag të vizitës në Beograd, përshëndeti përparimin në normalizimin e mar
Serbia të mos premtojë të pamundurën! Pasi ministri i Jashtëm i gjerman, Guido Westerwelle është takur me presidentin serb, Tomisllav Nikoliq ka thënë se pret
BE pret që Serbia të bëjë hapin historik Serbia gjendet para vendimeve të rënda, ku bëhet fjalë për Kosovën, mendon drejtori i Drejtorisë për Zgjerimin e BE-së,
Shpërthim në uzinën e Ballshit, plagosen dy punonjësit Dy punonjës të uzinës së Ballshit kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sot
Daçiq: S'ka marrëveshje, por ka përparim Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se as pas takimit të sotëm me kryeministrin kosovar Hashim Thaçi në Bruksel, nu
Takim Gruevski-Borisov: Të forcojmë bashkëpunimin Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka zhvilluar një takim me homologun e tij bullgar Boris Borisov. Temat e disk
Fyle i kënaqur me përparimin e dalogut Kosovë-Serbi Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Shtefan Fyle, gjatë një konferencë për media në Strasburg është shprehur i
NATO: KFOR nuk ikën nga Kosova Ministrat e Mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s kanë rënë dakort se përparimi i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beog
Kosovë apo BE? Dilemë e vështirë Serbia në vitin 2013 fillon bisedat për anëtarësim në BE, ka deklaruar nënkryetarja e Qeverisë serbe për integrimet evro
Nishani uron të krishterët: Të tejkalojmë pengesat, bashkë në rrugën e përparimit Presidenti Bujar Nishani ka uruar sot besimtarët e krishterë me rastin e Krishtlindjeve. Sipas Presidentit kjo ditë e sh
Nishani takim me gazetarët: Mediat, kontribues të përparimit (FOTO-LAJM) Me rastin e festave të fundvitit, presidenti i Republikës Bujar Nishani organizoi një pritje për përfaqësuesit e mediave
Zbatimi i IBM-së, Westerwelle: Përparim i shkëlqyer Baskimi Evropian ka përshëndetur të hënën nisjen e zbatimit të marrëveshjeve së Menaxhimit të Integruar të Kufirit, apo
Kosova ka bërë përparime të dukshme Në kuadër të vizitës së saj në Mbretërinë e Bashkuar, zëvendëskryeministrja e Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, ka mbajtur nj
Vorlik: Serbia ka arritur përparime në reforma Ambasadorja amerikane në Beograd, Meri Vorlik është shprehur se gjatë viteve të fundit, Serbia ka arritur përparim të ma
Heqja e mbikqyrjes, Obama: Kosova përparime thelbësore Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama e ka mirëpritur dhe mbështetur fuqishëm vendimin e Grupit Drejtues Ndër
Thaçi-Reeker: Kosova përparime gjatë viteve të pavarësisë Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit, Philp Reeker ka mbërritur sot në Kosovë ku është takuar fillimisht me kryeministri
Reeker në repartin Delta Force: Përparime në fushën e sigurisë Në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Tiranë, Zv.ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker ka vizituar sot ba
Zhbogar: Koha për dialog politik Përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar vazhdon të këmbëngulë për një dialog mes Kosovës dhe Serbisë për zgjidhj
Orav: Maqedonia ka përparim në përmbushjen e obligimeve Ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Maqedoni Aivo Orav në intervistën javore për Radion “Evropa e Lirë” është shpreh