E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

perparim

Ashton: Dialogu Prishtinë-Beograd, përparim historik Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton e ka cilësuar si përparim historik në normalizimin
Shtohen shqiptarët në Serie A (FOTO LAJM) Valmir Berisha është vetëm një hap larg Romës. Sulmuesi shqiptar, golashënues me Suedinë në Kupën e Botës U17 dhe i kërk
Merkel vlerëson përparimin e marrëdhënieve Serbi-Kosovë Një vend të veçantë në mediat e huaja ka marrë vlerësimi i Kancelares gjermane Angela Merkel, për përparimet e Serbisë n
Gruevski: Maqedonia ka bërë përparim në proceset gjyqësore Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski është shprehur se Maqedonia në vitet e vundit ka bërë hapa përpara përsa i pë
Brukseli kërkon më shumë përparim në konsolidimin e shtetit ligjor Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të kënaqura me arritjet, stabilitetin e brendshëm dhe rolin e Shqipërisë në rajon.
Kosova, përparime në procesin e integrimit evropian Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama premtoi mbështetjen e qeverisë së Shqipërisë për të gjitha proceset nëpër të cilat
Sot, dita e fundit e fushatës zgjedhore Sot përfundon fushata e partive politike. Pas një muaji fushatë elektorale, të gjitha partitë politike për të fundit her
Nimiç: Nuk ka përparime në bisedime Takimi në New York mes përfaqësuesve të Maqedonisë dhe të Greqisë dhe ambasadorit për kontestin për emrin Metthiew Nimiç
Kirby: Mes Kosovës dhe Serbisë po krijohet hapësira për përparim Ambasadori amerikan ne Serbi, Michael Kirby ka thënë se qeveria e Serbisë është duke punuar që të dëgjohet sa më shumë z
Askush s'ka të drejtë të pengojë përparimin e Maqedonisë Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov ka thënë se askush nuk ka të drejtë që të pengojë përparimin dhe zhvillimin e vend
Raporti është hap pozitiv Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për çështje evropiane, Fatmir Besimi, sot realizoi takim me
Përplasje fizike mes policësh, arrestohet inspektori Agjentet e SHKB-se kane shoqeruar sot në polici inspektorin e Krimeve Përparim Myftaraj pasi është përplasur fizikisht m
Ashton mbërrin në Prishtinë, nis takimin me Thaçin Update- Përfaqësuesja e Politikës së Jashtme e BE-së, Catherine Ashton pas mbërritjes në Prishtinë ka nisur takimin me k
Reeker kërkon miratimin e ligjit për amnisti Zëvendësi i ndihmësit amerikan i shtetit, Philip Reeker ka deklaruar se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më p
Degert pret përparim në takimin Thaçi-Daçiq Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Beograd, Vincent Degert shpreson se në takimin e sotëm mes kryeministrav
Reeker vlerëson përparimin e Ballkanit drejt integrimit në BE Zevendës/ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Philip Reeker, konsideron se ka përparim mes vendeve të Ballkanit dr
Çështja e energjisë ka përparime Prej dy ditësh delegacioni shtetëror i Kosovës i udhëhequr nga zv/kryeministrja Edita Tahiri ka zhvilluar në Bruksel bis
Kosova merr sot vendimin për MSA Samiti i Lidërve të Bashkimit Evropian në të cilin do të formalizohet fillimi i negociatave për anëtarësimin e Serbisë n
Thaçi dhe Daçiq takohen më 20 qershor Më 20 qershor do të jetë takimi i rradhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçit dhe kryministrit serb Iv
Brukseli diskuton për përparimin e Maqedonisë Sot në Bruksel është mbajtur panel diskutimi rreth përparimit të Maqedonisë, në organizim të raportuesit për Maqedoninë