999 rezultate për

perparim

Gjashtë serbë të Kosovës deputetë në Kuvendin e Serbisë Pjesw e Kuvendit tw Serbisw tashmw duket se do tw jenw dhe gjashtë deputetë serbë nga Kosova, shkruan gazeta e Beogradit
Pranga inspektorit të Policisë Kufitare, i mungonin 12 mijë fishekë luftarakë Një inspektor i Policisë Kufitare në Qafë-Prush të Kukësit është prangosur pasi akuzohet për "shpërdorim të detyrës". Ai
Çfarë i kërkuan parlamentarët e BE-së Serbisë për Kosovën? Deputetët e Parlamentit të BE-së kanë bërë 190 amandamente në rezolutën që ka të bëjë me përparimin e Serbisë drejt fami
Veseli: Hasan Prishtina mbolli farën e lirisë e të përparimit (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli mori pjesë në ceremoninë e përurimit të monumentit të Hasan Prishtinës në Polac të Ske
SHBA uron qeverinë e Kosovës për nënshkrimin e MSA-së Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë uron Qeverinë e Kosovës për nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit me Bashki
Historia e kosovarit në CNN: Si kërkova azil në Britaninë e Madhe (VIDEO) Në momentin e krizës së madhe të emigracionit me të cilën po përballet këto kohë Europa, CNN ka sjellë në vëmendje histo
Ja cfarë thotë SHBA për arrestimin e Prengës dhe tërheqjen e Ndokës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar pas arrestimit të deputetit Armando Prenga dhe lënies
Hahn lavdëron Serbinë: Përparim që duhet vlerësuar Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në Bashkimin Evropian Johannes Hahn e ka lavdëruar Serbinë për përpjekjet n
Maqedonisë i duhet një perfaqesues evropian special Në BE po shtohen zërat që kërkojnë caktimin e një përfaqësuesi special, i cili të fokusohet seriozisht në krizën që ka k
Gruevski-Kotzias: Përparim të marrëdhënieve Maqedoni-Greqi Kryeministri Nikolla Gruevski u takua me ministrin e punëve të jashtme të Greqisë, Nikos Kozias. Në takim u theksua
Gruevski: Bëmë thirrje për luftë politike, jo qytetare Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, njëherësh dhe kryetar i VMRO-së pas seancës së djeshme të Komitetit Qëndro
Mbahet sot mbledhja e përbashkët e qeverive të Maqedonisë e Serbisë Qeveritë e Republikës së Maqedonisë dhe të Serbisë do të mbajnë sot në Shkup një seancë të përbashkët në të cilën do të
Tahiri: Zgjedhjet në Serbi dhe në Kosovë ngadalësuan dialogun Edita Tahiri është shprehur se zgjedhjet në Kosovë dhe në Serbi kanë bërë që të zvarritet dialogu politik mes Beogradit
BDI nuk do ketë funksionarë në samitin e NATO-s Partneri kryesor i VMRO-së në qeveri, BDI-ja nuk do të ketë asnjë funksionar të lartë në samitin e NATO-s që do të mbahe
Makina bie në kanal, humbë jetën shoferi Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mesditën e stome në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Sipas inform
Ja cila mund të jetë supermakina e ardhshme e Aston Martin (FOTO-VIDEO) Aston Martin në bashkëpunim me një ekip nga Polyphony Digital, një studio për krijime video-lojërash punuan për krijimin
Varrosën të gjallë të riun, prokuroria kërkon burg përjetë për autorët Prokuroria e Matit kërkoi sot burgim të përjetshëm për shtetasit Përparim Boja dhe Fatjon Cani, të cilët dyshohet se kan
Asnjë përparim për çështjen e emrit Nuk është bërë asnjë përparim për çështjen e emrit të Maqedonisë. Kështu ka deklaruar ndërmjetuesi për emrin, Metju
Në qershor presim votën pro marrjes së statusit Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fyle ka shprehur sot besimin që liderët e Bashkimit Europian të mir
Rrëfimi i studentes: Burri më la se nuk i doja prindërit Antoneta Ndoi, 21-vjeçarja e cila u bë shkas për konfliktin i cili përfundoi me vrasjen e një personi dhe plagosjen e dy