999 rezultate për

perparim

Kotzias pret përparim në lidhje me çështjen e emrit Duke iu përgjigjur pyetjes nëse ka deklaruar ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias se Athina, përveç çështjes së emrit t
I thanë se djali ishte vdekur gjatë lindjes, nëna merr pas 35 vitesh lajmin e pabesueshëm Historia e dhimbshme e një çifti, që prej 35 vitesh janë në kërkim të djalit të tyre, është rikthyer sot në emisionin ‘M
Thaçi takohet me Vuçiç Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi të martën presidentin e Kosovës, Hashim T
Sherri me thika në Borsh, flet shoku i viktimës: Ja çfarë ndodhi Redinel Ormenaj është miku i viktimës Përparim Bega, i cili mbeti i vrarë ditën e sotmenë mëngjës pas një sherri me thik
Aksident i rëndë në Shkodër, shefi i Policisë përplas për vdekje 60-vjeçarin (FOTO) Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme herët në mëngjes në aksin rrugor Shkodër-Velipojë. Aksidenti ka ndodhur në
Federata e Çiklizmit e shqetësuar për aksidentin e çiklistëve Federata e Çiklizmit të Kosovës nëpërmjet një njoftimi për mediat, ka shprehur shqetësimin për numrin e aksidenteve në r
Pamje të rënda nga aksidenti me çiklistë në Prishtinë (FOTO LAJM) Federata e Çiklizmit të Kosovës, shpreh shqetësim për numrin e aksidenteve automobilistike të ndodhura në kohët e fund
Sherr mes deputetëve të PS dhe LSI: Ti s'ke b*thë me hap telefonin, hajde ku dhe kur të duash (FOTO LAJM) Ndërkohë që tensionet mes PS-së dhe LSI-së janë në kulmin e tyre, debate të tjera më të vogla janë duke ndodhur mes eksp
Mihajloviç: "Përparimtarët" e Vuçiçit nuk do e njohin Kosovën Zëvendëskryeministrja e Serbisë, Zorana Mihajloviç, njëherësh anëtare e kryesisë së Partisë Përparimtare Serbe, ka thënë
Meta ia merr valles dibrançe me Përparim Spahiun (FOTO LAJM) Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu janë fotografuar duke hedhur valle në Dibër, në një cer
Zgjedhjet në LSI, ja me sa vota fitoi Ilir Meta Ilir Meta është rikonfirmuar si kryetar i LSI-së nga anëtarësia e kësaj partie, pas zgjedhjeve të brendshme që u zhvillu
Manjani në kafe me “rivalin” e Metës, Përparim Spahiun Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cili ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit për deklaratën e tij se ushtri
“Ad-Hoc” përshëndet përparimin e mediave në përcjelljen e situatës zgjedhore Komisioni i përkohshëm për ndjekjen e përfaqësimit mediatik doli në përfundimin se mediat kanë arritur përparim në bala
Përparim Spahiu do kandidojë për kreun e LSI Ish-deputeti i LSI, i përjashtuar nga Grupi i saj parlamentar, Përparim Spahiu, tashmë ka vendosur të kandidojë në zgjed
Kosova afron edhe një futbollist nga Seria A Kosova po përgatit një tjetër afrim të rëndësishëm në kombëtare. bëhet fjalë për Përparim Hetemaj, i cili më parë ka për
Ban Ki-moon fajëson Prishtinën e Beogradin për mosrespektim marrëveshjesh Ban Ki-moon, Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara ka deklaruar se zbatimi i marrëveshjeve midis Prishtinës dh
Reagon Ban Ki-moon: Dialogu Prishtinë-Beograd nuk ka përparim të konsiderueshëm Ban Ki-moon Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, ka deklaruar që zbatimi i marrëveshjeve midis Prishtinës dh
LSI e përjashtoi nga grupi, ja si reagon Përparim Spahiu Deputeti i përjashtuar nga radhët e LSI, Përparim Spahiu, ka reaguar pas vendimit të kryesisë së LSI ku ka thënë se pava
Todorov: Nuk ka paralajmërime për takim të liderëve Ministri i Shëndetësisë dhe shefi i ekipit negociues të VMRO-DPMNE-­së, Nikolla Todorov, pret që së shpejti të ketë përp
Ivanov: Vendet e rajonit ta thellojnë bashkëpunimin në të gjitha sferat Në nismën rajonale afariste ”Summit 100” që mbahet në Sarajevë, presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov ka deklaruar se du