999 rezultate për

perparim

Meta i prerë: Dialog dhe reflektim, nuk mund të çoni dëm arritjet me kokëfortësi Presidenti Ilir Meta thotë se beson tek dialogu i përgjegjshëm i forcave politike për të zgjidhur krizën aktuale. Nga
Danielsso i drejtohet Ramës: Në qershor na duhen prova bindëse Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson është takuar me kryeministr
Raporti i KE për Serbinë: Nuk ka asnjë përparim Komisioni Europian ka publikuar raportin për negociatat e Serbisë për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian. Sipas këti
E kapën kamerat, si u "peshkua" avokatja duke i dhënë para prokurorit Një avokate ka rënë sot në pranga, pasi dyshohet se ka kryer veprën penale të korrupsionit. Sipas informacioneve e ar
Thaçi dhe Vuçiç ulen afër njëri-tjetrit Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka publikuar një fotografi me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, komisionarin e
Përparim Kabo kujton amanetin e Mihal Lauarasit dhe i drejtohet ashpër Kumbaros Sociologu dhe filozofi i njohur Përparim Kabo, gjatë takimit të artistëve ditën e sotme, ka rikujtuar amanetin e regjiso
Dimitrov: Kemi arritur përparim më të madh nga vendet e rajonit Raporti i Komisionit Evropian për Maqedoninë është shumë pozitiv, ndërsa Maqedonia ka përparim të mirë në pesë, ndërsa ë
Raporti i Progresit, lajme të mira për Maqedoninë Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja
Kontesti greko-maqedonas, përparime për shtetësinë dhe gjuhën Dallimet kryesore në bisedimet për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë mbeten tek përdorimi i brendshëm i emrit
Takimi: Ka përparim, por ka ende dallime Mënjanimi i irredentizmit nga të dyja palët dhe bashkëpunimi i ardhshëm mes dy vendeve janë temat për të cilat u diskutu
Dimitrov dhe Kocias sot takohen në Ohër Shefat e diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias, do të takohen përsëri, kësaj here në
Mediat greke: Mund të ketë takim të ri Zaev- Cipras Nëse ka progres në negociatat për çështjen e emrit, nuk përjashtohet mundësia për takim të ri ndërmjet dy kryeministrave
Takimi i Vjenës, Dimitrov shpreson në përparim rreth çështjes së emrit Tri ditë para takimit të Vjenës mes Dimitrovit, Kocijait dhe Nimicit, Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, beson në hapa kon
Zyrtari i lartë jep dorëheqjen pas skandalit Nënkryetari i Bashkisë së Kavajës, Përparim Çaça ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Një ditë më parë emisioni “Sto
Përparim Kabo: Lionel Messi është shqiptar, e ka pranuar vetë Filozofi i njohur shqiptar, Përparim Kabo ka bërë një deklaratë të guximshme në studion e "Procesi Sportiv" duke thënë s
Njerëzit përtac vijnë me ide brilante (FOTO LAJM) Kur nuk dëshirojmë të bëjmë diçka, ndonjëherë mund të gjejmë një mënyrë për të bërë sa më pak përpjekje që të jetë e mun
Xhelal Mziu doli me Ramën në terren, ironia e deputetit Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, nëpërmjet një postimi në Facebook ka ironizuar kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Xhela
Mesazhi i fortë ndaj Ramës: FBI po vjen për ty o qyqar! Kanë kaluar vetëm pak minuta nga "komunikimi javor" i kryeministrit Edi Rama ku tha se në Tiranë do të vijnë agjentë të
Ambasadori Scott përshëndet emërimin e gjykatësve Ambasadori amerikan në Beograd, Kylie Scott, ka përshëndetur emërimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë në Mitrovicën e
Deputeti i LSI-së thumbon pas përgjimeve të Tahirit: 18 mandatet e Tiranës ranë! Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka reaguar pas përfshirjes së Tahirit në trafikimin e drogës në Itali. Me anë të një