999 rezultate për

perhapjen

Zjarr në një apartament te shkolla “11 janari” në Tiranë Një apartament në katin e dytë të një pallati pranë shkollës “11 janari” në Tiranë është përfshirë paraditen e sotme nga
Fushë-Krujë, banorët ankohen për ndotjen e mjedisit Pluhuri është prezent në ambjentin dhe hapësirën e qiellit të Fushë-Krujës dhe zonave përreth. Për këtë fenomen shqetësu
Aspirina kundër kancerit Një studim shkencor i Universitetit të Kansasit, SHBA tregon se konsumimi i aspirinës ngadalëson përhapjen e tumorit të
Shqipëria, arritje në përhapjen e inovacionit Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Pronësisë Intelektuale (WIPO), Francis Gurry vlerësoi strategjinë e qe
Aspirina lufton përhapjen e tumoreve Aspirina mund të jetë një armë e fuqishme kundër tumoreve kancerogjene pasi kërkuesit kanë zbuluar se ajo ndalon për hap
Vatikani: Islami, feja me përhapjen më të madhe në botë Vatikani ka deklaruar zyrtarisht se Islami është feja me përhapjen më të madhe në botë dhe se numri i myslimanëve, që pr
CIA: Qendër për të luftuar përhapjen e armëve së rrezikshme Agjencia amerikane qendrore e zbulimit, CIA, bën të ditur se po krijon një qendër të re për të luftuar përhapjen e armëv