999 rezultate për

perhapjen

Ngrohja globale fajtore për përhapjen e këtij infeksioni vdekjeprurës në të gjithë botën Ngrohja globale është duke u fajësuar për rritjen e një lloj kërpudhe vdekjeprurëse dhe që është duke u përhapur në të g
Ky ushqim po merr mjaft gra më qafë prej kancerit të gjirit Përdorimi i vajit të njëjtë për tiganisje mund të shkaktojë ndryshime gjenetike që nxisin përparimin e kancerit të gjiri
Brokoli ndihmon në parandalimin e dëmtimit të ADN-së dhe përhapjen e kancerit Sëmundjet e mushkërive po përhapen shumë vitet e fundit dhe për shkak të faktorëve të shumtë që përballemi çdo ditë.
Big Data for Good…Pionieri që parandalon përhapjen e sëmundjeve epidemike Eshtë një program krejt i ri, i vetmi i këtij lloji në botë, që do të aplikohet gjatë këtij viti, së pari në Gana, me që
Studimi për tumoret, ushqimi ndikon në përhapjen e tyre Shkencëtarët e Kembrixhit pretendojnë se ka prova në rritje se ushqimi mund të ndikojë te rritja dhe përhapja e kancerit
Ushqimi ndikon në përhapjen e kancerit Shkencëtarë nga Cambridge kanë vlerësuar se ushqimi mund të ndikojë në rritjen dhe përhapjen e kancerit. Studime të r
Brokoli ndihmon në parandalimin e dëmtimit të ADN-së dhe përhapjen e kancerit Sëmundjet e mushkërive po përhapen shumë vitet e fundit dhe për shkak të faktorëve të shumtë që përballemi çdo ditë.
OBSH në alarm për përhapjen e kancerit Kërkimet në fushën e parandalimit të sëmundjes së kancerit dëshmojnë gjithnjë e më shumë trajtime dhe kura duke rritur m
Konflikti në Ukrainë ka rritur përhapjen e HIV-it Konflikti në lindje të Ukrainës ka rritur përhapjen e virusit HIV në gjithë vendin, zbulon një studim i ri. Donjecku
Facebook mbyll llogarinë tuaj nese keni këtë foto në profil Facebook së fundmi ka paralajmëruar përdoruesit e tij se do i mbylli llogaritë e tyre në këtë aplikacion nëse ata nuk
Si të parandaloni përhapjen e nishaneve kancerogjene në lëkurë Janë 200 loje të ndryshme të kancerit dhe melanoma mbetet një nga më të përhapurit tek moshat nën 50 vjeç. Sa më shu
STUDIMI/ Vitamina C parandalon përhapjen e kancerit në trup Vitamina C mund të ndalojë përhapjen e kancerit në trup, sugjeron një studim i ri. Testimet laboratorike të kryera nga s
Kujdes! Barnat kundër gripit nxisin përhapjen e virusit Në këtë kohë ku i gjithë vendi është në alarm për shkak të përhapjes së gripit në masë të madhe, shumë prej nesh mund ta
Ban Ki-moon i kërkon falje Haitit për përhapjen e kolerës Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në largim, Ban Ki-mun i ka kërkuar ditën e sotme falje popullit të Haitit për shkak të
Ilaçi për ftohje mund të ndalojë përhapjen e kancerit Falë një studim I kryer tek minjtë, hulumtuesit shkencorë nga Japonia zbuluan ilaçi antiinflamator “nonsteroid” pengon p
Dy vatra zjarri në Kombinat, në flakë një restorant dhe një banesë Një banesë dhe një restorant janë përfshirë nga flakët mbrëmjen e së enjtes në Tiranë në zonën e Kombinatit. Në të dy
Zjarri pushton malet në Negotinë Qyteti lindor i Maqedonisë ende nuk po arrin të shuajë flakët e zjarrit në malet e Gocës, shumë afër Negotinës. Ende
Luleshtrydhet e ngrira shkaktojnë përhapjen e hepatitit A Luleshtrydhet e ngrira janë bërë shkaktare të përhapjes së hepatitit A në disa shtete të ndryshme. Zyrtarët e shënde
Çfarë duhet të bëjmë 10 minuta para gjumit Para gjumit të gjithë është e rëndësishme që të marrin disa masa kryesore në mënyrë që ta bëjnë më të lehtë dhe të qetë
Kinë, tre të arrestuar për përhapjen e virusit "Wirelurker" Para disa javësh, u zbulua një virus i ri i quajtur "Wirelurker", i cili kishte infektuar disa nga pajisjet e Apple-it.