999 rezultate për

perfundimit

Serbët duhet të marrin pjesë në zgjedhje Qytetarët serb duhet të dalin në zgjedhjet e 3 nëntorit. Kështu është shprehur zv/kryeministri i Kosovës, njëherësh edhe
Neymar në stërvitjen e parë përkrahë Messit (FOTO-LAJM) E kishte ëndërr të luantë në krahë të Lionel Messit tani është pranë tij. Neymar është fotografuar së bashku me Messin g
Dopio-goditje e Napolit (FOTO LAJM) Gonzalo Higuain është objektivi parësor i Napolit të Rafa Benitez. Real Madridit i është prezantuar oferta: 35 milionë e
Daçiç: Incidentet e vogla mund të shkaktojnë pasoja të mëdha Kryeministri serb Ivica Daçiç reagoi dje ndaj incidentit të ndodhur në kufirin Kosovë-Serbi duke deklaruar se incidentet
Koha e përfundimit të misionit të UNMIK-ut Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në deklaratën e tij në mbledhjen e fundit më 14 qershor para fuqive botërore dhe anë
Neymar në lot në ndeshjen e fundit me Santos (VIDEO) Neymar nuk ka mbajtur dot lotët në takimin e fundit me skuadrëne tij aktuale Santos. Gjatë këndimit të himnit para ndes
Bayern Munchen, rrugëtimi për në "Wembley" (FOTO LAJM) Bayern Munchen është padiksutim skuadra më spektakolare e këtioj sezoni futbollistik. Jo vetëm në Bundesligë por edhe në
Berisha, letër Klintonit: Mesazhet tuaja, kontribut në lidhjet mes dy popujve Kryeministri Berisha i ka dërguar një letër përshëndetëse, ish-Sekretares së Shtetit të SHBA, zonjës Hilary Klinton duke
Gruevski do kushte speciale pas mbarimit të mandatit Kryeministri Nikolla Gruevski pas përfundimit të mandatit propozoi kushte speciale për veten. Ai këtë e ka bërë përmes p
66% e studentëve duan të ikin nga Maqedonia Mbi 66 për qind e studentëve të mjekësisë në Fakultetet e Maqedonisë duan që pas përfundimit të studimeve të ikin jashtë
Trepça ndal Prishtinën Prishtina, kampionia në fuqi e Kosovës, nuk arrin të përfitojë nga humbje e Trepcës 89 në fushën e vështirë të Pejës për
Calderon sulmon Mourinhon Ish presidenti i Real Madrid Ramon Calderon, kritikon Jose Mourinhon për deklaratat e tij kundër lojtarëve madrilen, pas
Përfundimi i mbikqyrjes mund të shfrytëzohet për veriun dhe njohjet Ish shefi i diplomacisë kosovare, Skënder Hyseni, u ka thirrje përfaqësueseve të institucioneve që të shfrytëzojnë fuqis
Xhaferri: 1912-2012, vitet e përfundimit të Rilindjes Kombëtare Pas meshës së mbajtur në Shtëpinë Memoriale të Nënës Terezë për nder të babait të saj, Kolë Bojaxhiut, themelues i korit
Drejt përfundimit 2 akse rrugore Plot tre fshatra të 2 Komunave Dajt dhe Farkë lidhen lehtësisht me Tiranën falë investimit të bërë në dy segmendet rrugo
Pritet publikimi i përfundimit të mbikqyrjes së pavarësisë së Kosovës Grupi Drejtues Ndërkombëtarë do të publikojë të hënë lajmin se deri në shtator do të përfundojë mbikëqyrja e pavarësisë
Godina e Zyrës Administrative në veri, në prag të përfundimit Punimet në objektin e Zyrës Administrative, të cilën pritet ta hapë Qeveria e Kosovës në veriun e vendit, tashmë janë du
Juve kampion (VIDEO) Juventusi është kampion i Italisë për sezonin 2011/2012, një javë para përfundimit të kampionatit në Serie A, pasi sonte
Salihi mund të luajë përkrah Shevçenkos Hamdi Salihi mund të luajë përkrah sulmuesit ukrainas Andrij Shevçenko. Kjo gjë mund të realizohet pas ofertës së ardhur
Amnistia fiskale drejtë përfundimit Ministria e Financave ka apeluar që bizneset dhe individët të përfitojnë nga amnistia fiskale e cila pritet të përfundoj