999 rezultate për

perfshin

Nuland takon Nishanin, Metën e Bashën (FOTO-LAJM) Ndihmës/Sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland zhvilloi pasditen e sotme një sërë t
Ndimëssekretarja e DASH viziton Tiranën dhe Prishtinën Ndihmës sekretarja e SHBA-së për çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton më 12-13 korrik Shqipërinë d
Daçiç: Shqipëria nuk na ndihmoi për përmbytjet Beogradi zyrtar shprehet i shqetësuar se përse Tirana nuk e ndihmoi gjatë përmbytjeve që përfshinë Serbinë. Ministri
Sarandë, shoferi i dehur përfshin në aksident edhe 3 makina të tjera Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në rrugën nacionale Sarandë-Ksamil, shkaktuar nga një 29-vjeçar i dehur
Thaçi thyen tabunë, përfshin familjen në fushatë Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi për herë të parë këtë herë ka shfaqur në publik edhe familjen e tij. Në konventën e PDK-
Një vizitë në garazhin e ëndrrave (FOTO-LAJM) Shpesh kemi rastisur të shohim koleksione makinash ose garazhe te cilat na kane “hequr trurin”. I tillë është edhe kolek
Kontrata e Bechtel për autostradën e Shkupit nuk e përfshin Gjilanin Traseja e autostradës që pritet të fillojë në Prishtinë, nuk mund të devijohet nga Ferizaj për në Gjilan, tw paktwn jo n
Thethi, perla e Alpeve shqiptare (FOTO-LAJM) Qarku i Shkodres ka nje pasuri te madhe turistike te klimes malore, ku perfshihen Boga, Kelmendi, Terbuni ndersa Razma,
"BDI marrëveshje me VMRO, do të ketë kryeparlamentarin" BDI do që të fitojë postin e kryeparlamentarit në mandatin e ardhshëm. Një gjë të tillë e kanë pohuar burime nga bre
Zjarri në Kili përfshin mbi 500 shtëpi (VIDEO LAJM) Mbi 3000 persona janë evakuuar mbrëmë në qytetin Valpariso në Kilin qendror, ndërsa rreth 500 shtëpi janë djegur tërësis
Jacobson: Themelimi i Tribunalit është shenjë pjekurie Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, është shprehur se Krijimi i Tribunalit për krimet e
Përplasja e Lamborghinit 300 mijë paundësh (FOTO-LAJM) Ky Lamborghini Aventador që shihni në foto po udhëtonte me shpejtësi në një nga rrugët më të shtrenjta të Londrës kur u
Zjarr i madh përfshinë një depo në Kumanovë (VIDEO) Në mesditën e sotme, në depot e vjetra të Kombinatit të duhanit në lagjen Sredorek në Kumanovë, ka shpërthyer një zjarr
Aksident zinxhir në Belgjikë (FOTO-LAJM) Përplasja e një kamioni dhe një autoveture ka shkaktuar një aksident zinxhir në Belgjikë. Sipas mediave të huaja bilanci
Mekanikët duhet të kenë kujdes gjatë punës (VIDEO-FOTO) Një mekanik pësoi djegie të mëdha pasi gjatë punës së tij në oficinë trupi i tij u përfshi nga flakët brenda pak çastesh
Super-vila e Enrique Iglesias (FOTO LAJM) Ndonëse lidhja 12-vjeçare midis Enrique Iglesias dhe Anna Kournikova duket se është futur në një moment krize, këngëtari
Hetimi për postën përfshin edhe persona të tjerë Ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska ka deklaruar se hetimi për grabitjen e Postës së Çairit mund të zgjerohet dhe
Drejtuesit e makinave BMW shoferë agresivë Drejtuesit e automjeteve BMW përceptohen si shoferë agresiv në rrugë dhe kanë më pak gjasa të ndalojnë makinën kur këmbë
I nxehti përfshinë Maqedoninë Maqedonia sot do të ketë mot të nxehtë, me diell dhe me vranësira lokale. Era do të fryjë lehtë në drejtim të veriut. nd
Hasi do të ketë dy komuna! Kryeministri Hashim Thaçi gjatë takimit me përfaqësuesit e fshatrave të Hasit që janë në regjionin e Prizrenit dhe të G