999 rezultate për

perfshin

Viroza përfshin durrsakët, 350 raste të rriturisht dhe 180 fëmijë në Pediatri "Viroza ka përfshirë popullatën". Ky konfirmim vjen nga mjeku Fatmir Shahini, ku gjatë një interviste të dhënë për "News
Ish-Fronti Nusra kundër armëpushimit në Siri Zëdhënësi i grupit militant Jabhat Fateh al-Sham, i njohur më parë me emrin Fronti Nusra, një nga palët ndërluftuese në
Moti i keq përfshin Adriatikun, pezullohen lundrimet Bari-Durrës Moti i keq ka bllokuar lundrimet nga porti i Barit drejt atij të Durrësit. Mësohet se Kapitaneria e portit të Barit ka b
Ja harta e vendvotimeve në Maqedoni Kjo është harta e vendvotimeve për zgjedhjet e parakohshme që po mbahen në Maqedoni. Njësia e Parë Zgjedhore përfshi
Kryeministrja polake, vizitë zyrtare në Tiranë Kryeministrja e Polonisë, Beata Shyzdlo, ka nisur vizitën e saj në Tiranë. Pas një ceremonie përpara Kryeministrisë, she
UNESCO përfshin birrën belge në listën e Trashëgimisë Kulturore Nëse do t’iu jepet mundësia të ngrini një gotë birre nga Belgjika, mbajeni mend mirë dhe të jeni të sigurt: ajo do të je
FIFA bën skandalin e radhës, nuk përfshin Shaqirin për golin e vitit (VIDEO) FIFA ka publikuar 10 kandidatë finalistë për golin e vitit të shënuar në sezonin e fundit. Çmimi që njihet ndryshe si nd
TIRANE/ Zjarri përfshin kasetën elektrike, banorët në panik (VIDEO) Flakë zjarri kanë përfshirë kasetën elektrike të një pallati në kryeqytet, duke vënë në panik banorët. Zjarri ka përf
"Masakër në shëndetësi" Një nënë e re, shtatzënë në muajin e nëntë ndërroi jetë sot bashkë me fëmijën që priste të lindte, në maternitetin "Koço
Japonia dhuron donacione për rajonet e përmbytura në Shkup Agjencia japoneze për bashkëpunim ndërkombëtar (JICA) ka dhuruar donacione për për komunat Haraçinë, Gazi Babë dhe Tetov
Qëndroni larg diabetit me arra dhe bajame Sipas një studimi të kohëve të fundit thuhet se gratë që hanë çdo ditë 30 gramë arra kanë 30 për qind më pak gjasa për
"Panama Papers" përfshin në skandal edhe kreun e ri të FIFA-s Skandali i ‘Panama Papers’ ka prekur edhe kreun e ri të FIFA­s, Xhani Infantino. Mediat britanike shkruajnë se nga "p
Formacioni i ëndrrave për vitin 2015 (FOTO LAJM) Sajti i njohur i statistikave "The CIES Football Observatory" ka publikuar një tjetër listë me lojtarë më të mirë në bot
Ibra "modest", përfshin veten në 5 më të mirët Zlatan Ibrahimovic nuk ka ndërmend të tregohet modest si në fushë, ashtu edhe jashtë saj. Bomberi suedez nuk ka dyshime
Ja si duket BMW M4 i modifikuar (FOTO LAJM) BMW shpesh ka sjellë modifikimin e modeleve të ndryshme, së fundmi është modifikuar M4 Coupe. Pjesë e risive të fund
Modifikohet Mercedes-AMG GLE 63 Coupe (FOTO LAJM) Wheelsandmore, është kompania që ka bërë të mundur modifikimin e modelit Mercedes-AMG GLE 63 Coupe. AMG GLE 63 Coupe ësh
UNESCO përfshin në rend të ditës anëtarësimin e Kosovës Këshilli Ekzekutiv i UNESCO-s, ka përfshirë sot në rend dite propozimin për anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. M
Raporti i OSBE-së, Bregu: E ka një qëllim teksa u përfshinë edhe diskutimet e tavolinave Duke i'u rikthyer edhe njëherë raportit të OSBE, Majlinda Bregu ka bërë me dije se ai nuk doli rastësisht, e në të njëjt
Mercedes-AMG GT me pamje të re (FOTO LAJM) Kompania për rregullimin dhe dizajnimin e makinave, GWA ka përgatitur paketën e re për modelin Mercedes-AMG GT, duke për
Zbulohen shkaqet e sherrit ku përfshinë deputetin Prenga Në orët e para të ditës është ndaluar nga policia Armando Prenga, ku pas një sherri në qendër të Laçit mbetën të plagosu