999 rezultate për

perendimor

Serbët shkojnë me simbole shtetërore në panair, reagon MPJ Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka reaguar pas situatës së krijuar në panairin e fundit, në të cilin u promovua
Franca qetëson Beogradin: Deklarata e Macron nuk kishte të bënte me ju Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni ka qetësuar serbët sa i përket deklaratës së presidentit Emmanuel Macr
Mogherini dhe Zaev organizojnë darkë për kryeministrat e Ballkanit Perendimorë Kryeministri Zaev dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së Federika Mogherini kanë organizuar darkë sonte për kryeministrat e B
Haradinaj në Shkup, ha drekë me Komisionerin Hahn Në kuadër të Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Shkup të Maqedonisë, Kryeministri i Republikës së
Ballkani me hapa të shpejtë drejt dixhitalizimit, mbahet konferenca e parë në Shkup Ndërkohë që vendeve të Ballkanit Perëndimor i është hapur drita jeshile për t'u integruar në BE, ato po shkojnë paraleli
Junker i bëri thirrje BE-së që të nxisë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor Presidenti i Komisionit Evropian Zhan Klod Junker i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të nxisë perspektivën evropiane t
Thaçi i gëzohet hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas publikimin e Raportit të Progresit për gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ësht
Shkupi, vendi mikpritës i samitit dixhital të Ballkanit Perëndimor Samiti i parë dixhital i Ballkanit Perëndimor do të mbahet më 18 dhe 19 prill në Shkup, njoftoi sot Këshilli për Bashkëp
Ish-nënkryetarja: Ballkani Perëndimor të pranohet njëkohësisht në BE Ish-nënkryetarja në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta paraqesë një propozim për
Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënua
A do hapen negociatat? Mogherini ka një mesazh para vizitës në Tiranë Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn d
Forcat properëndimore kërkojnë largimin e Ali Ahmetit, forcat pro ruse e përkrahin Forcat properëndimore në radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim janë duke kërkuar largimin e kryetarit të partisë Al
Thaçi pjesëmarrës në Samitin e Sofjes, prania e kryeministrit spanjoll nuk dihet Çështja e pjesëmarrjes së Kosovës kishte vënë në pikëpyetje Samitin në mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, që
Bullgaria jep shenja të këqija për pavarësinë e Kosovës Bullgaria do të respektojë statusin e neutralitetit të pavarësisë së Kosovës në samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Stafi i “Mehmet Akif”: Shtetet perëndimore kanë marrë nën mbrojtje “gylenistët” “Gylistan” Edecation Center, përmes një njoftimi për media bën me dije se është e tronditur nga ngjarjet e fundit pas ar
Mot i keq në fundjavë ndalon në Maqedoni Moti nesër do të jetë i ndryshueshëm, me dielli, erë lokale, reshje dhe stuhi në orët e mbrëmjes. Përgjatë ditës krye
Hakmarrja ruse, dëbohen 150 diplomatë perëndimorë Rusia ka vendosur tu përgjigjet me të njëjtën monedhe vendeve që përzunë diplomatët rusë. Moska do të dëbojë rreth 1
Rrogat ulen, taksat ngrihen: Shifrat tronditëse që nxjerrin zbuluar Ramën Ekonomia e Shqipërisë dy vitet e fundit është rritur me ritme me të shpejta se Rajoni, por kjo nuk është përkthyer në nj
Pasdite priten reshje të mëdha në Maqedoni Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa male reshjet do të jenë të borës. Resh
Zaharieva-Dimitrov: Ta bëjmë të pandalshme lidhjen e Ballkanit Perëndimor Ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, njëkohësisht edhe zëvendëskryeministrja e vendit, Ekaterina Zaharieva, pas