999 rezultate për

perendimor

Pasdite priten reshje të mëdha në Maqedoni Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa male reshjet do të jenë të borës. Resh
Zaharieva-Dimitrov: Ta bëjmë të pandalshme lidhjen e Ballkanit Perëndimor Ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, njëkohësisht edhe zëvendëskryeministrja e vendit, Ekaterina Zaharieva, pas
Makinat gjermane ne naftë mund të pushtojnë Ballkanin Perëndimor Periudhën që vjen pritet rritje e importit të veturave dizel nga Europa meqë Gjermania ka dhënë leje që vetë kryetarët e
Spanja nuk merr pjesë në samitin e BE-së,shkak prezenca e Thaçit Spanja nuk e ka njohur ende pavarësinë e Kosovës dhe refuzon fuqishëm ta njohë. Prania e kryeministrit spanjoll, Mariano
Ministrat e Jashtëm të Ballkanit në Sarajevë: Koha për të mos humbur shansin historik Sarajevë - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBER), Goran Svilanoviç, merr pjesë sot në Sar
Ballkani, duhet të tregojë se mund të punohet së bashku Bruksel - Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal organizoi sot në Bruksel takimin e katërt vjetor të Koordinimit të Donatorëve
Analisti serb zbulon planin e BE-së për Kosovën Eksperti për marrëdhëniet gjeopolitike Dushan Prorokoviq pajtohet me shefin serb të diplomacisë se Perëndimi nuk do komp
Thaçi nga Sofja i këshillon partitë në Kosovë se si duhet të sillen Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesve të la
Kim Jong-un me pasaportë braziliane për të marrë vizë në shtetet perëndimore Agjencia e lajmeve “Reuters” ka publikuar një fotografi të pasaportës, e cila thuhet se është e liderit të Koresë së Ver
May pret në takim Haradinajn sëbashku me liderët e Ballkanit Perëndimor Zya për media e kryeministrisë ka bërë të ditur se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur
Eurodeputetët Vajgëll, Flekeshtajn dhe Kukan nesër në Shkup Në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë nesër do të mbahet Konferenca e 13-të e Komisioneve parlamentare për çështje d
Junker fillon vizitën në Ballkan Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker nis të dielën turin në vendet e Ballkanit Perëndimor, të përfshira
Bushati: Shqipëria do të anëtarësohet në BE në 10 vitet e ardhshme Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është shprehur se Shqipëria dhe vendet e tjera të Rajonit mund t’i bashkohen BE-së bre
Kreu i Komisionit Evropian të dielën viziton Maqedoninë Kryetari i Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker të dielën më 25 shkurt do të vizitojë Maqedoninë si vend i parë nga tur
Kosova, i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor që kompenson viktimat e krimit Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për Kompensimin e Viktimave të Krimi
The Guardian: Moszgjidhja e çështjes së emrit, do ta dëmtonte BE Nëse mosmarrëveshja e gjatë mes Greqisë dhe Maqedonisë mbi çështjen e emrit nuk arrin të zgjidhet para takimit të ardhsh
Thaçi siguron gjermanët: Ideologjitë antiperëndimore nuk kanë ndikim në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për gazetën “Die Tageszeitung”, duke folur për dhjetëvjetorin e sht
FMN rrëzon PPP-të e Ramës Kur qeveria ka në plan që të ndërtojë disa akse rrugore në formën e Partneritetit Publik Privat, në kuadër të projektit
FMN godet rëndë Shqipërinë për infrastrukturën rrugore Vendet e Ballkanit Perëndimor mbeten dukshëm larg standardeve që ofron Bashkimi Europian lidhur me infrastrukturën. Nuk
Dera BE-së, e hapur- ndryshimi duhet të vij nga Ballkani Strategjia e sapo publikuar e BE për Ballkanin Perëndimor vë theksin te bashkëpunimi rajonal dhe marrëdhëniet e fqinjësi