Tension para parlamentit, sekretari i përgjithshëm i PD, qetëson situatën
999 rezultate për

perendimor

Rritje alarmante e temperatures ne Ballkan Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) botoi një studim mbi ndryshimet klimatike në Ballkanin Perëndimor, duke treguar n
Zaev: Në korrik presim ftesë për në NATO Nëse drejtohemi gjithë drejt gjetjes së zgjidhjes, 2018 mund të jetë vit për t’u mbajtur mend edhe për Maqedoninë, por e
Vendi ku lejohet pirja e hashashit dhe Franca e përgatitën dokumentin kundër Ballkanit Perëndimor Shumica e vendeve anëtare të BE-së mbështesin fillimin e bisedimeve me Maqedoninë, pas zgjidhjes së kontestit të emrit m
Thaçi këshillon BE-në që të zgjerohet, harron se është e thjeshtë nëse plotëson kushtet Me ftesë të Këshillit Atlantik dhe qeverisë malazeze, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në Forumin e Si
RCC në Samitin e Sofjes, Svilanoviç kërkon integrim real dhe virtual për Ballkanin Sofje - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal Goran Svilanoviç mori pjesë sot në Samitin e BE-së
Thaçi para dhe Ramushi prapa, kjo është fjala e Kosovës në samit Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në hapjen e punimeve të Seancës Plenare të Samitit të Sofjes, ku u trajtua tema "Fuqi
Zbardhet deklarata e Samitit të Sofjes (FOTO LAJM) Bashkimi Europian dhe shtetet e Ballkanit Perëndimor e kanë kondensuar Samitin e Sofjes në një deklaratë të përbashkët t
Liderët e Kosovës nuk e nisin samitin pa e pirë një kafe (FOTO LAJM) Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli janë takuar për
Kushtet e BE-së për Ballkanin të vështira, harron se është "fuçi baruti" Për herë të parë pas 15 vjetësh, Bashkimi Evropian zhvillon një samit kushtuar Ballkanit Perëndimor me praninë e përfaqë
Tusk thotë fjalë të mira për Ballkanin para samitit Presidenti i Këshillit Evropian, Donal Tusk, ka folur një ditë para takimit që pritet të ndodh më 17 Maj në Sofje. Thotë
Thaçi dhe Vuçiç nisen për në Sofje Presidenti serb Aleksandar Vuçiç do të marrë pjesë në Samitin e BE dhe udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor në Sofje të en
Projekti hekurudhor që do të lidhë Kosovën me Rajonin Deri në vitin 2022, Kosova do ketë të përfunduar rrjetin modern hekurudhor që lidh atë me shtet e rajonit dhe më gjerë.
Ministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Malin e Zi Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin Ministror të Komitetit të Investimeve të Evr
Policia europiane zbarkon në kufirin Kosovë-Shqipëri Në kufirin mes Kosovës e Shqipërisë janë vendosur policë të Agjencisë Evropiane të Kufijve, Frontex. Ata janë duke nd
Osmani takohet me ministrin gjerman Zëvendëskryetari i Qeverisë, për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në hapësirat e Sekretariatit për Çështje Evropiane mba
Ministri gjerman: Kemi interes të anëtarësohet Ballkani Perëndimor në BE Ministri Shtetëror për Çështje Evropiane në MPJ-në e Gjermanisë, Mihael Roth, ka porositur që Prokuroria Speciale Publik
Spanja rrezikon ta dështojë Samitin e Sofjes Bashkimi Evropian po përpiqet me finesë diplomatike të pengojë përplasjet për shkak të Kosovës në samitin e Ballkanit Pe
Hahn: Zgjidhja e problemeve me fqinjët kusht i rëndësishëm për në BE Më 20 prill, “German Marshall Fund” priti zotin Johannes Hahn, Komisionerin e BE-së për Zgjerimin, për një diskutim të f
Ministri polak jep lajmin e mirë në Tiranë për anëtarësimin në BE Ministri i Jashtëm i Polonisë, Jacek Czaputowicz tha se është mbështetës i fortë i zgjerimit të Bashkimit Europian drej
Maqedonia ul çmimin e roamingut me Serbinë Çmimet e roamingut për Maqedoninë dhe Serbinë do të zvogëlohen nga muaji gusht, ndërsa vendimin për këtë do të merret gj