999 rezultate për

perendimor

Nili arrin në Shqipëri, ministria e Shëndetësisë tregon si të mbrohemi (FOTO LAJM) Alarmi për virusin e Nilit Perëndimor që shpërndan ethet vdekjeprurëse ka mbërritur tek Ministria e Shëndetësisë në Shqi
Thaçi bën sikur nuk e ka kuptuar deklaratën e Merkel për kufijtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka përshëndetur deklaratën e djeshme të kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, ku
Edhe një pacient i sëmurë me Virusin e Nilit, bëni kujdes nga mushkonjat Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në laboratorët e tyre sot është detektuar prania e virusit të N
Virusi i Nilit shkakton viktimën e parë në Kosovë, përhapet nga mushkonjat Një person ka ndërruar jetë nga vitusi i Nilti në Kosovë duke shënuar kështu viktimën e parë. Lajmin e ka konfirmuar , N
Jepet vendimi për nusen e terroristit Safaa Boular është femra më e re që është dënuar nga gjykata britanike për planifikim të sulmeve terroriste në tokën bri
Zëri i Amerikës: Si Turqia po ndikon në Ballkanin Perëndimor Turqia po e zgjeron ndikimin ekonomik dhe kulturor në vendet e Ballkanit dhe analistët thonë se strategjia me objektiv v
Vuçiç: Vetëm një shtet perëndimor kërkon që ta njohim Kosovën Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë se Anglia nuk është kundër një zgjidhje për Kosovën, por dëshiron që Serbia në
Kurtz: Mbështesim marrëveshjen Shkup-Athinë “Marrëveshja mes Shkupit dhe Athinës tregon se negociatat e vazhdueshme dhe diplomacia sjellin rezultate”, thotë kancela
Serbët zbulojnë planin, Rusia po përgatitet për trazira në Ballkan Rusia është e gatshme të bëjë gjithçka që mundet për të destabilizuar Ballkanin. Ky është mesazhi kryesor i takimit
U eliminuan nga Botërori, Rama lëshon batutën ironike ndaj kryeministres britanike (VIDEO) Kryeministri Edi Rama dhe liderët e tjerë të Evropës kanë qenë sot në Samitin e NATO-s, por nuk kanë lënë pas dore dhe n
Rama nuk heq dorë nga provokimet, shfaqet me atlete të bardha në Samit Atletet e bardha të Ramës në samitin e Triestes kanë marrë një vëmëndje të madhe jo vetem në mediat vendase por edhe në
Roth: Sa më i qendrueshëm Ballkani Perëndimor, aq më mirë për BE-në Ballkani Perëndimor ka rëndësi të veçantë për Bashkimin Europian, thotë ministri i shtetit Michael Roth, në intervistë
BE planifikon të rikthejë regjimin e vizave me vendet e Ballkanit Perëndimor në 2021 Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën S
Edhe sa kohë do të qëndrojë misioni i KFOR-it në Kosovë? Presidenti i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Paolo Alli, ka treguar se edhe për sa kohë do të qëndrojë misioni i KFOR-
Lazim Destani në tryezën e Rrumbullakët në Londër, Siguria në Ballkanin Perëndimor Biznismeni, Lazim Destani mori pjesë në Forumin për Sigurinë e Ballkanit Perëndimor, organizuar nga European Leadership
KBR: Projekte për ofertë të përbashkët të vendeve të Ballkanit Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) zyrtarisht shënoi fillimin e projektit të tij 3-vjeçar kushtuar zhvillimit dhe pr
BE e ka kuptuar që Turqia dhe Rusia po ndërhynë në Ballkan Vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia vuajnë nga dis
Ballkani të paktën anëtarësim digjital me BE-në! Agjenda digjitale për Ballkanin Perëndimor (BP) nisi sot në Sofje, në Asamblenë Dixhitale 2018 organizuar nga Drejtoria
Afër 280 mijë palestinezë falin xhumanë e fundit të Ramazanit në Al-Aksa Një numër i madh i palestinezëve vërshuan drejt Kompleksit Al-Aksa për të falur namazin e fundit të xhumasë këtë Ramazan
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme Vendi ynë, të premten pritet të ketë kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat perëndimore. Ndërkohë, sipas MeteoAlb