999 rezultate për

perendimor

Veseli pas takimit me Haradinajn: Askush nuk na ndan prej SHBA-së Kreu i Kuvendit sot është takuar ndaras me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, me shefen e Zyrës së BE-së Natalya Apos
Hahn jep një lajm të keq për Ballkanin Perëndimor Komisari evropian për zgjerim, Johannes Hahn, e ka konfirmuar spekulimet se raportet për vendet e Ballkanit Perëndimor n
Veseli: Do ta mbrojmë Mitrovicën Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli tha se qyteti prej nga vjen, Mitrovica, nuk do të shitet, por do të mbrohet ngase ky ë
Gazeta gjermane: Shqiptarët në protestë kundër korrupsionit dhe pushtetit autoritar Nga Keno Verseck-Der Spiegel Ekzistojnë dhjetëra mijëra pjesëmarrës çdo fundjavë. Punonjës të thjeshtë, sipë
Ballkanin Perëndimor e presin katastrofa natyrore sipas UNICEF Në Ballkanin Perëndimor deri në fund të shekullit të 21 mund të pritet rritja e intesitetit të përmbytjeve të paparashik
Ministri britanik: Nuk do ta lëmë Ballkanin Perëndimor të rrezikohet nga Rusia Vendet e Ballkanit Perëndimor apo edhe Ukraina do të vazhdojnë të jenë në vëmendje të Britanisë së Madhe, shkruan Albeu.
Projekti perëndimor dhe “tradhtarët” në Shqipëri e Kosovë! Nga Alfred Peza Duke perifrazuar titullin e librit të njohur të Ismail Kadaresë “Përballë pasqyrës së një gruaje”, mu
Bregu takon Vuçic: Interesi, do ta fusë Ballkanin në rrugën e BE-së Sekretari i Përgjithshëm Bregu dhe Presidenti Vuçiç patën një diskutim të sinqertë dhe konstruktiv mbi bashkëpunimin raj
Kuba goditet nga meteori, shi gurësh mbi shtëpitë e zonës (VIDEO) Një meteor goditi pasditen e së premtes Kubën perëndimore. Guri hapësinor ra pranë qytetit Viñales, duke mahnitur banorë
Bregu: Integrimi Ballkanit, jo agjendë territoriale, por transformuese Vjenë - "Integrimi evropian i Ballkanit Perëndimor nuk është një axhendë territoriale. Është një axhendë transformuese,
Parashikimet e Nostradamus për vitin 2019, janë të frikshme Parashikimi i Nostradamus për vitin 2019 mund t’ju bëjë të ndryshoni mendim. Sipas “profetit” që mbart me vete një n
Veseli jep lajmin e madh: Rusia do na njohë si shtet Kryeparlamentari Kadri Veseli, është shprehur i bindur se Rusia do ta njeh pavarësinë e Kosovës. Këto komente, Veseli
Putini i dëshpëruar që Ballkani Perëndimor bashkëpunon me NATO-n Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është përfshirë në debatin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë, duke i akuzuar Sht
Viti 2018 përfundon me dështimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor Viti 2018 për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë, Bosnje-Hercegovinën mund të quhet çdo gjë tjetër, po
Mogherini mbledh sot në Bruksel krerët e Ballkanit Perëndimor Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ditën e sotme parashikohet që të mbl
Mogherini fton liderët e Ballkanit Perëndimor, nga Kosova merr Thaçin Presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, u kanë dalë mjaft punë me njëri-tjetrin këto dit
Mogherini thërret në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të organizojë një takim joformal
Mogherini: Urgjent, duhet të ndihmojmë Ballkanin Perëndimor Marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe hapja e bisedimeve me Tiranën e Shkupin – ja
Sot mos bëni plane pa e lexuar motin IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër do të ketë reshje të shiut në pjesën veriperëndimore të Ko
Ballkani: Beteja me ekstremistët, tani në internet! Konferenca e Tretë e Koordinimit Rajonal për perballmin e terrorizmi dhe Parandalimit e Kundërshtimit Ekstremizmit të Dh