999 rezultate për

perendimor

Zaev: Kërkojmë të vazhdoni motivimin tonë për në BE (VIDEO) Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria shfrytëzuan edhe Samitin e Poznanit në Poloni për të kërkuar datë për fillimin e negoci
Polonia kritikon BE për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda gjatë takimit të Poznanit që po zhvillohet në vendin e tij kritikoi Bashkimin Evropi
Haradinaj merr pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, e pranishme dhe Merkel Një samit treditor i gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, që marrin pjesë në Procesin e Berlinit po mbahet në qyteti
Haradinaj përfaqëson Kosovën në samitin e Ballkanit Perëndimor Në kuadër të procesit të Berlinit sot dhe nesër do të zhvillohet në Poznan Konferenca e Ballkanit Perëndimor. Kryemin
Bregu: BE si mangnet dhe bashkëpunimi si fjalëkalim për Ballkanin Më pak se 3 muaj më parë, rajoni u angazhua dhe nënshkroi marrëveshjen që po e çon Ballkanin Perëndimor në një zonë pa r
Merkel "i pret krahët" Ballkanit: Jeni fqinjët tanë europianë, por rruga ka ende pengesa Që në fillim të fjalës së saj për Konferencën e Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në Poznan, më 4 Korrik, kancelarja gj
Çmimet e roamingut ulen në mënyrë drastike! Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC) është i lumtur të njoftojë se që nga sot, çmimet roaming në të gjithë Ballkanin P
Merkel: Ballkani Perëndimor ka perspektivë europiane Vendet e Ballkanit Perëndimor janë fqinjët tanë europiane dhe kanë një perspektivë europiane, deklaroi sot kancelarja gj
Bregu: BE e pa plotë pa Ballkanin! Sekretari i Përgjithshëm i RCC në Mbledhjen e Përgjithshme Vjetore të Shoqatës së Biznesit Lindor Gjerman në Berlin.
BE jep 750 000 euro grante për turizmin në Ballkan, Bregu thotë se bashkëpunimi forcon rajonin Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC), në kuadër të projektit të saj të financuar nga BE për Zhvillimin dhe Promovimin
Bregu: Pa Ballkanin, BE nuk do të jetë kurrë e plotë! "BE pa Ballkanin Perëndimor kurrë nuk do të jetë e plotë. Por nuk mund që të vijojë e njëjta qasje dhe kjo qasje të na j
Mot i kthjellët me vranësira në Maqedoni Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë verip
Vuçiç: Ja si e urdhërova ushtrinë për të hyrë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sonte se me mënyrën se si u bë aksioni i Policisë së Kosovës në kom
Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë, mbron austriakun prorus që u kap mat në punë të pista Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, ka folur për skandalin në të cilin është përfshirë tashmë ish-zëvendës kancelari
Përmes Shqipërisë, kjo është rruga e heroinës së Afganistanit për në Europë Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksi
Merkel: mbështesim Ballkanin por fillimisht të përmbushen kriteret Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballka
Ballkani Perëndimor - Ne besojmë tek biznesi! I ndodhur në kryqëzimin midis lindjes dhe perëndimit, rajoni mund të shërbejë si një port i sigurt për investimet, nd
BE-interes të pakët dhe moskuptim ndaj Ballkanit Perëndimor? Presidentët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, (BP) si edhe Presidentët e Kroacisë dhe Sllovenisë, vendeve nismëtare t
Presidentja kroate: BE krijoi një vakum të rrezikshëm në Ballkan Integrimi i Ballkanit Perëndimor në familjen europiane ishte kryefjala e Samitit të Brdo-Brijunit që u zhvillua në Tiran
Maqedonia e Veriut vazhdon kursin properëndimor Boris Georgievski Pas përvojës së viteve të kaluara, Maqedonia e Veriut ka nevojë tani për një president normal