999 rezultate për

perdorimit

Antibiotikët, fushatë kundra përdorimit të përditshëm Fushata për heqjen dorë nga përdorimi i përditshëm i antibiotikëve ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme nga Ministria e
Celularët jo kancerogjen Ndonëse më herët ishte dyshuar se ekziston lidhja ndërmjet telefonave celularë dhe sëmundjes së kancerit në tru, rezulta
Armët pa leje, kërcënim për qytetarët Posedimi ilegal i armëve të zjarrit nga qindra mijëra qytetarë të Kosovës, gjithnjë e më shumë po paraqet kërcënim për s
Robotët e vegjël fluturues, e ardhmja e spiunazhit Gjenerata e ardhshme e robotëve ushtarakë do të bazohet në dizajnet e frymëzuara nga bota e insekteve. Insektet si piliv
Kinë, numri më i lartë i përdoruesve të Internet Explorer 6 Statistikat më të fundit sipas numërimit mbrapsht të IE6-ës tregon se bota si një e tërë është në shifrat 10.9% të përdo
Gjermani, protesta kundër energjisë bërthamore Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e Gjermanisë, për të protestuar kundër përdorimit të energjisë bërthamore. Shifrat e a
"Vrasësit" e fshehur të jetës së përditshme Ekzistojnë disa "vrasës" të fshehur në disa prej objekteve më të zakonshëm të përdorimit të përditshëm. Në të vërtetë, m
Pasojat e përdorimit të celularit Nga një studimi i ri i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë, një bisedë një orëshe me telefon celular shkakton rritje të
Shqiptarëve në Maqedoni u mohohen të drejtat elementare Shqiptarët në Maqedoni akoma nuk gëzojnë të drejtën e përdorimit të garantuar dhe të avancuar të simboleve kombëtare dhe
Rritje rekorde e perdorimit te internetit ne Kosove Bazuar në trendin e rritjes, për pak kohë çdo familje në Kosovë mund ta këtë i
Berisha pro perdorimit te pasaportave ne votime Kryeministri Sali Berisha ka përkrahur kërkesën e opozitës që zgjedhësit të mund t&eu
Internet, kinezet mbajne rekordin e perdorimit Kinezet jane perdoruesit me te medhenj te internetit ne bote duke shpenzuar 44 perqind te kohes se tyre. Megjithate kate
Ademi: Shume breza nuk ju gezuan perdorimit te gjuhes shqipe Gjuha shqipe ka ardhur në këtë pikë që është pas shumë mundimesh dhe sakrificash
PDSH aktualizon serish ceshtjen e perdorimit te gjuhes Partia Demokratike Shqiptare së shpejti do të riaktualizojë çështjen e përdorimit të