999 rezultate për

perdorimit

Ekspertët e sigurisë: Problemet politike po shkaktojnë trazira në Kosovë Ekspertët e sigurisë në Kosovë, kanë deklaruar që kohëve të fundit është shënuar rritje e tendencës së përdorimit të for
Merkel kundër përdorimit të burkës, ministrat kërkojnë ndalim të pjesshëm Ministri i Brendshëm Gjerman Thomas de Maiziere ka dalë në favor të ndalimit të përdorimit të mbulesës së plotë të fytyr
Instagram, gabimet që bëni gjatë përdorimit Instagrami së fundmi është kthyer në një rrjet social që zë shumicën e kohës tek shumë përdorues. Ai tashmë është i njoh
E vërteta e përdorimit të letrave të lagura Sipas një hulumtuesi në Universitetin e Cardiff-it mësohet se letrat e lagura sa të dobishme mund të na duken aq të dëms
Ja deformimet që shkakton telefoni Përdorimi i telefonit sjell probleme të shumta për trupin. Sipas një studimi amerikan të organizatës “O2 Mobile Life Rep
Kosova kampione e përdorimit të antibiotikëve Në bazë të një hulumtimi të bërë në spitalet e Bashkimit Europian dhe atyre të Kosovës rezulton se në spitalet e Pediatr
E dini çfarë ndodh pas një përdorimi të gjatë të rrjeteve sociale? Instituti kombëtar për shëndetin mendor në SHBA ka kryer një studim në lidhje me rrjetet sociale dhe ndikimin e tyre tek
A është ISIS në prag të përdorimit të armëve bërthamore? Studiuesi i Universitetit te Harwardit, Mattthew Bunn, ka zbuluar se, grupet ekstremiste si ISIS janë duke u zhvilluar d
Sekreti i përdorimit të rrjeteve sociale Ekzistojnë detaje të ndryshme në lidhje me përdrim e rrjeteve sociale që shpesh vëmë re që shumë përdorues nuk i marrin
Sekretet e përdorimit të qepës Qepa është një perime e cila ka një përdorim të gjërë në shtëpinë tonë. Në gatim ajo ka një vend të rëndësishëm po përv
Drejtori i Tatimeve lihet në qeli Gjatë një seance e cila u zhvillua mesditën e sotme, Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë "arrest me burg", për drejto
Rrezikshmëria e përdorimit të WiFi Jetojmë në një epokë pa tela dhe prezenca e valëve Wi-Fi në jetën tonë të përditshme kohët e fundit është më se e dukshm
Buzëkuqi ideal për çdo lloj fytyre (FOTO LAJM) Shpesh ngjyra e buzëkuqit është një dilemë për shumë persona prandaj shpesh priren që të kujdesen në mënyrë që gjejnë dh
Arrestohet ish-ministri i Berishës, Spiro Ksera Ish-ministri i Punës në kohën e Sali Berishës është arrestuar nga policia me akuzën e "Shpërdorimit të detyrës". Kser
Pranga prokurorit që ka kryesuar hetimet për vrasjen e Azem Hajdarit Nën akuzën për "korrupsin pasiv", sot ka rënë në prangat e policisë prokurori Haxhi Giu. Prokuroi që dikur ka hetuar vra
Marrëveshje kundër shfrytëzimit të fëmijëve përmes internetit Zv/ministrja e Punëve të Brendshme, Elona Gjebrea, përfaqësoi Shqipërinë në Samitin global me temë “Ne mbrojmë fëmijët o
Disa sekrete të përdorimit të kompjuterit! Ju është mërzitur kompjuteri nga përdorimi i përditshëm? Po ju tregojmë disa sekrete që e bëjnë kompjuterin tuaj më inte
Policia: Kujdes kur jeni në makinë dhe mos festoni me armë Policia e Kosovës do të ushtrojë gjatë sezonit të verës kontrolle të vazhdueshme në territorin e vendit me qëllim të ngr
Studim/ Fëmijët nën moshën 10 vjeç nuk duhet të përdorin telefon Sipas studimeve të fundit nxjeërrin në pah rreziqet që mund ti shfaqen një të mituri gjatë përdorimit të telefonit. S
Rreziku i përdorimit të xhinseve të ngushta Doktorët paralajmërojnë se xhinset e ngushta mund të dëmtojnë seriozisht muskujt dhe nervat tuaja. Mediat ndërkombëtare