999 rezultate për

perdorimit

Meryl Streep kërkon ekskluzivitetin e emrit të saj Aktorja Meryl Streep, një ikonë e kinematografisë amerikane, ka nisur procedurat për ta shndërruar emrin e saj në një ma
Britania mund të ndërmarrë masa kundër kriptovalutave "Mund të nevojitet ndërmarrje masash kundër formave të përdorimit dhe përdorimit të tyre nga ana e kriminelëve", tha May
Ekspertët flasin për sfidat e përdorimit të shqipes në Maqedoni Zbatimi në praktikë i Ligjit të miratuar për gjuhën shqipe, pritet të përballet me sfida të shumta gjatë zbatimit në pra
Apple fillon betejën kundër varësisë së përdorimit të iPhone nga fëmijët Dy aksionerë të gjigantit amerikan “Apple”, të shqetësuar nga ndikimet mbi shëndetin mendor të përdorimit të tepruar të
Conte motivon Moratan edhe pas shpërdorimit të rasteve Sulmuesi Morata humbi tri raste ballë për ballë me portierin në barazimin prej 2-2 në Emirates, por Antonio Conte, i ka
Dëmet serioze të përdorimit të teknologjisë para gjumit Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për t
Dëmet serioze të përdorimit të teknologjisë para gjumit Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për t
Zhgënjehen shqiptarët: Ligji i gjuhës shqipe nuk do të hapë vende të reja pune Administratorët shqiptar që janë të punësuar në sekretariatin për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, do të angazhohe
Balerini i njohur reagon ashpër ndaj përdorimit të vajzave si objekte seksuale Balerini i njohur nga Kosova, Sinan Kajtazi, ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për shfaqjen e javës së shkuar
Kosovarët rrezikohen nga përdorimi i antibiotikëve Sfidë e shëndetësisë në shekullin 21 është rezistenca ndaj antibiotikëve, të cilët ka tendencë të mbi përdorimit të tyre
Vazhdon debati për Ligjin e përdorimit të gjuheve Komisioni kuvendor për çështje evropiane sot duhet ta vazhdojë seancën në të cilën debatohet për Propozim ligjin për shf
Dëmet e përdorimit të teknologjisë para gjumit Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për t
Përkeqësohet situata e zjarrit në Krastë të Elbasanit (FOTO LAJM) Vatrat e zjarrit në Krastë të Elbasanit vazhdojnë të jenë aktive edhe pas ndërhyrjes së Ministrisë së Mbrojtjes. Depu
E drejta për përdorimin e flamurit shqiptar në Mal të Zi, dhjetëfish më e avancuar se në Maqedoni (Në Mal të Zi, flamuri shqiptar mund të përdoret lirisht në komunat dhe vendbanimet ku ata përbëjnë 5 për qind të popull
Taravari për Zërin e Amerikës: Nuk do të ketë zyrtarizim të gjuhës shqipe (VIDEO) Ministri i Shëndetësisë, njëherit sekretar i përgjitshëm i LrPDSH’së, Arben Taravari në një intervistë për “Zëri i Ameri
U arrestua për shpërdorim detyre, merr pafajësinë ish-kreu i tatimeve të Tiranës Gjykata e Apelit ka shpallur të pafajshëm Androkli Kokthin, ish-Drejtorin e Tatimeve të Tiranës. Androkli Kokthi u ar
Dita botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave Më 26 qershor shënohet Dita Botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave. Historia e përdorimit të substancav
8 mënyrat e përdorimit të bustinave përveç çajit Dikush zgjedh kafen e dikush çajin, por pasi të lexoni përdorimet e bustinave të përdorura të çajit, do ta preferoni më
Ekspertët: Sa është afati i përdorimit të ujit në shishe Shkencëtarët zbulojnë edhe për se duhet ta pini apo ta hidhni pas disa ditësh të hapjes së shishes. Edhe pse uji mine
LSDM, thirrje VMRO-së t’i japë fund keqpërdorimit të qytetarëve në protesta LSDM, në një reagim me shkrim ndaj konferencës për shtyp së sotme të Dragan Danev, i bën thirrje kryesisë së VMRO-DPMNE-